Svētdiena, 2024. gada 14 . jūlijs

Vārds diena: Anvars, Oskars, Ritvars

Fizmix Eksperimentā startē 9.ma klases komanda

25.04.2017 12:54

Piedaloties Latvenergo koncerna erudīcijas konkursā 8. un 9. klasēm, Babītes vidusskolas 9.ma klases komanda Rīgas reģionā 41 komandu konkurencē ieguva 7. vietu un tiesības startēt Rīgas reģiona finālā.
Babītes vidusskolas komandu pārstāv pedagogs Ints Eidiņš, Ralfs Batarags, Emīlija Didžus, Kristiāna Leidere – Reine, Kristaps Reinis un Reinis Molodcovs.
Latvenergo koncerns skolēnu erudīcijas konkursu ”Fizmix Eksperiments” rīko vairāk nekā 20 gadus pēc kārtas. Konkursa galvenais mērķis ir izglītot skolēnus par drošu un efektīvu elektroenerģijas lietošanu sadzīvē, kā arī veicināt jauniešu profesionālo orientāciju, mudinot padziļināti apgūt fiziku.
Konkursa laikā jaunieši komandas skolotāja-konsultanta vadībā padziļināti apgūst fiziku, meklējot teorijas praktisko pielietojumu. Dalībnieki risina atraktīvus uzdevumus, ko sagatavojuši eksperti, paši konkursanti, kā arī sabiedrībā zināmi un talantīgi cilvēki. Pēc vairāku mēnešu aktīvas dalības “Fizmix Eksperimentā” un fizikas mācīšanās, konkursa noslēgumā jaunieši spēj atrisināt praktiskus, sarežģītus un āķīgus uzdevumus – sākot ar orientēšanos pirmajos elektroenerģijas atklājumos dabā līdz pat mūsdienīgākajiem teleskopiem un GPS satelītiem.
Sacensība risinās visas Latvijas mērogā, lai noskaidrotu labākās komandas no Rīgas, Kurzemes, Vidzemes, Zemgales, Latgales reģiona, kā arī Rīgas pilsētas.
Konkursa uzvarētāji saņem galveno balvu – dalību nedēļu garā izzinošā un izglītojošā vasaras nometnē, kas īpaši organizēta konkursa “Fizmix Eksperiments” dalībniekiem.
Vairāk par projektu var uzzināt šeit: https://www.fizmix.lv/eksperiments/info/par-eksperimentu .

Pēdējais atjaunošanas datums: 25.04.2017 12:54
atpakaļ