Sestdiena, 2024. gada 25 . maijs

Vārds diena: Anšlavs, Junora

Glezniecības studija “Umbra” aicina uz izstādi “Riti” Babītes vidusskolas 2.stāva vestibilā

08.10.2020 13:07

Izstādē var aplūkot jaunus 2020. gadā radītus darbus, veltītus  radīšanas un atjaunotnes  ciklam dabā, dvēselē un mākslā.

Mazliet rotaļīgais , vienotais darbu formāts – kvadrāts, kas pieļauj bezgalīgas klucīšu spēļu variācijas un interpretācijas izstādes iekārtojumam, katra mākslinieka individuālo pieredzi un pārdzīvojumu iekļauj  kopīgā ciklā jeb rakstā. 

Glezniecības studija “Umbra” ir pieredzes bagāts kolektīvs ar vairāk kā pus gadsimtu senu vēsturi un tradīcijām. Tās darbību 1961. gadā aizsāka mākslinieks Nikolajs Petraškevičs  toreizējā Tramvaju un Troleibusu parka  Kultūras namā. 70-os gados studijā darbu sāka  gleznotāja Māra Zītare, kuras vadībā “Umbra” tika pie skanīgā  nosaukuma  un izveidojās par saliedētu,  atpazīstamu  kolektīvu, apvienojot dažāda gada gājuma, pieredžu un profesiju cilvēkus, kas ar aizrautību savā brīvajā laika nododas mākslas studijām un pamazām atklāj vilinošās iespējas savu domu un pārdzīvojumu izteikt glezniecības valodā.

Kopš 2019. gada studiju vada gleznotāja Agnija Ģērmane.

Pēdējais atjaunošanas datums: 08.10.2020 13:07
atpakaļ