Trešdiena, 2024. gada 17 . jūlijs

Vārds diena: Aleksejs, Aleksis

Iepazīsti savu skolasbiedru – Roberts Kaļķis

28.12.2017 13:00
Rubrikā “Iepazīsti savu skolasbiedru” piedāvājam interviju ar Robertu Kaļķi, kurš šobrīd mācās Babītes vidusskolas 12. klasē un ir profesionāls hokejists.
Ar hokeju Roberts nodarbojas jau kopš 5 gadu vecuma un viņa lielākais šī brīža sasniegums ir iekļūšana Latvijas hokeja izlasē, lai piedalītos «Euro Ice Hockey Challenge» pārbaudes turnīrā Francijā.

Kāds bija Tavs ceļš uz profesionālo karjeru?

Tētis mani aizveda šeit pat uz Inbox ledus halli pie trenera Ulda Opita, kurš spēlēja Dinamo Rīga vecmeistaros. Sākumā mērķis bija iemācīties slidot un pie Ulda Opita individuāli trenējos 1,5  gadu. Pēc tam spēlēju komandā “Lūši”, tad Edmunda Vasiļjeva hokeja skolā, tad gāju uz hokeja skolu “Rīga” 55 vidusskolā.  55 vidusskolā tika izveidota klase, kur mācības ir pielāgotas tieši hokejam, mācījāmies principā pēc treniņiem.  Tagad es jau trešo gadu esmu hokeja klubā “Rīga”. Domāju, ka šis man ir pēdējais gads klubā, pēc tam būs vai nu Dinamo Rīga, vai arī jādodas prom uz ārzemēm.  Jauniešu klubā esmu sasniedzis maksimālo.

Vai Tev vienmēr ir gribējies spēlēt hokeju, nekad nav gribējies pamest?

Ja es teiktu, ka tā nav bijis, es droši vien melotu,  bet tad, kad uzkāp uz ledus īsti negribas pamest hokeju, tu saproti, kāpēc nebrauci ar visiem bērniem ekskursijās, ir tāda liela gandarījuma sajūta.

Kāds ir tavs dienas režīms? 

Modinātājs noskan 7,  bet es parasti pieceļos 7.30. Nesen nokārtoju tiesības, tā kā ir arī vieglāk uz skolu atbraukt ar mašīnu, esmu skolā līdz pl. 10.20 un  pl. 11 man jābūt Inbox ledus hallē uz treniņu. Treniņš ir līdz pl. 14, tad ir atsildīšanās un cenšos tikt atpakaļ uz skolu, apmeklēt konsultācijas un savilkt visas astes, kas ir palikušas, pēc tam mājās, mācīties.  Un tā katru dienu no jauna.

Cik reizes nedēļā notiek treniņi?

Treniņi ir visu laiku, bez brīvdienām. Dažās brīvdienās iekrīt arī spēles.

Vai Tev par to maksā?

Jā, mums ir alga. Hokejs ir mans hobijs un darbs.

Tev daudz sanāk kavēt mācības, kā tiec ar to galā?

Tā kā tas ir jau trešais gads, tad visi jau zina, pirmajā gadā bija nedaudz grūtāk, skolotājiem bija jāizskaidro grafiks un jāsaprot, kā visu nokārtot.

Vai tu vispār kādreiz atpūties?

Mums ar komandu katru gadu ir tādas kā iesvētības, kad atnāk jaunie puiši, bet tās principā ir divas brīvas dienas pa visu sezonu, kad ar visu komandu aizejam un atpūšamies.

Cik ilgi ilgst sezona?

No septembra līdz jūnija sākumam. Šogad pa vasaru man bija 5 brīvas dienas, jo pa vidu vēl bija treniņi, bet vidēji man gadā sanāk brīvs viens mēnesis.

Vai Tu nenogursti no tik intensīva darba?

Man bija viena diena brīva, kuru pavadīju skolā un no tā es noguru daudz vairāk.

Kādi ir Tavi vaļaspriekii, hobiji?

Man īstenībā ir daudz vaļasprieku un man viņi diezgan ātri arī mainās. Vienu brīdi mani interesēja triki ar kārtīm, jo ar komandu diezgan daudz esam izbraukumos un nav tā, ka viesnīcās ir daudz ko darīt, tāpēc kārtis mēs spēlējam diezgan bieži.  Vienā brīdī man sāka interesēt darboties ar droniem.

Kādēļ izdomāji turpināt mācības vidusskolā tieši mūsu izglītības iestādē?

Īstenībā, pēc  9. klases es biju aizgājis mācīties uz Āgenskalna valsts ģimnāziju, bet nomācījos tikai pusi no pirmā semestra. Ne jau tāpēc, ka tur būtu grūtāka mācību viela, bija grūtāk vienoties ar pedagogiem par man piemērotāku mācību grafiku, lai varu to apvienot ar saviem treniņiem. Mācoties Babītes vidusskolā man visu apvienot ir daudz vieglāk, treniņu norise ir tepat līdzās un arī pedagogi ļoti atsaucīgi.

Kādi ir tavi plāni absolvējot vidusskolu?

Noteikti turpināšu mācīties augstskolā, tikai vēl neesmu izdomājis, kurā tieši. Bija doma par Rīgas Tehnisko universitāti, bet tad jau redzēs. Daudzi komandas biedri vienkārši paņem brīvu gadu. Vēl esmu domājis pastudēt IT jomā, domāju, to viegli varētu paveikt arī mācoties neklātienē.

Kādēļ Tev ir tik svarīgi iegūt augstāko izglītību?

Vecāki man vienmēr ir teikuši, ka izglītība ir ļoti svarīga. Hokejs ir diezgan traumatisks sporta veids, tāpēc par nākotni vienmēr ir jādomā. Plānam B ir jābūt.

Kāds ir Tavs novēlējums skolasbiedriem?

Izmantojiet katru izdevību, ko skola jums piedāvā. Ar to grafiku, kas ir man, tiešām redzu, cik man būtu daudz vieglāk, ja es varētu tikt uz katru mācību stundu, dzirdēt, kā skolotājs izskaidro mācību vielu. Vienam pašam mācīties no grāmatām ir ļoti grūti.
Dariet to, kas patīk, ja tu dari to, kas nepatīk, tad neesi laimīgs. Nav jēgas vienkārši izniekot laiku.

 

Pēdējais atjaunošanas datums: 28.12.2017 14:49
atpakaļ