Piektdiena, 2024. gada 21 . jūnijs

Vārds diena: Egita, Emīls, Monvīds

Iepazīsti savu skolasbiedru

Jaunajā mācību gadā turpinām rubriku “Iepazīsti savu skolasbiedru” un septembrī intervējam 11. klases izglītojamo un sporta čempionu Šandaru Skorodumovu. Savos 17 gados Šandars ir apbrīnojami nosvērts un dzīves gudrs puisis, kurš skaidri apzinās savus mērķus un veidu, kā tos sasniegt.

Pastāsti nedaudz par sevi.

Mani sauc Šandars Skorodumovs, mani ir 17 gadi un es mācos 11. klasē. Myai thai akadēmijā es nodarbojos ar cīņas mākslas sporta veidu K-1, kurā ir apvienoti vairāki sporta veidi, tādi kā bokss, teikvando, karatē un kikbokss.
[show_more more=”lasīt vairāk par Šandaru Skorodumovu” less=”lasīt mazāk” color=”#0066cc” align=”center”] Cik sen Tu nodarbojies ar sportu? Kādi ir tavi sasniegumi?

Par šo sporta veidu man ir jāpateicas savam tēvam, pašos pirmsākumos viņš mani veda uz teikvando. Tad man bija 9 gadi. Tētis man ļoti daudz palīdzēja, nekad neko neuzspieda, tikai motivēja sasniegt panākumus sakot: “ja tu trenēsies, kādreiz vari kļūt par čempionu”. Un es arī centos šo mērķi sasniegt – kļūt par čempionu. Ģimene mani ļoti atbalstīja, bez viņiem man tas nebūtu izdevies. Šobrīd man ir samērā labi sasniegumi, esmu K-1 federācijas pārstāvis un vairākkārtējs Latvijas, Baltijas, Rīgas, Lietuvas Paņevežas čempions, Eiropas kausa čempions un vicečempions pasaulē. Man ir arī Golden Glory čempiona josta. Ringā esmu aizvadījis vairāk kā 80 cīņas.

Kāds ir tavs dienas režīms?

Katru rītu mostos 6 no rīta, noskrienu kilometru un tad gatavojos skolai. Četras reizes nedēļā man ir 2 stundu gari treniņi Rīgā. Katrs treniņš ir atšķirīgs, vienā notiek vispārējā fiziskā stāvokļa attīstīšana, otrā sparingi, kur mēs iekaustam viens otru un trešajā cīņas tehnikas attīstīšana. Atgriežoties no treniņiem es viegli pavakariņoju, izmācos un eju gulēt. Brīvdienas cenšos pavadīt ar savu ģimeni – māti, tēvu, māsu, brāli un savu sievu.

Tu jau esi precējies?

Jā. Esmu pēc tautības čigāns un mums tā ir pieņemts. Ja man iepatīkas kāda meitene un es gribu ar viņu būt kopā, tad man ir jāiet pie viņas tēva un jālūdz viņas roka. Tūlīt būs jau trešais mēnesis, kā esmu precējies. Sieva man ir kā iedvesmas avots mācībās un sportā.

Vai sportistam ir jāievēro veselīga uztura principi, kādi tie ir?

Treniņš sportistam ir tikai 4% no dienas, pats galvenais ir veselīgs uzturs. Ir jāēd pareizi, veselīgi, bez kaitīgiem produktiem, jāēd vairāk dārzeņi, augļi, samērīgi jālieto gaļa. No saldumiem var lietot melno šokolādi, tā pat ir ļoti ieteicama. Kādreiz pirms sacensībām var apēst snickers šokolādi. Pārāk daudz saldumus lietot nedrīkst.

Vai tu pusdieno skolas ēdnīcā? Vari tur atrast sev piemērotus ēdienus?

Jā, tikai skatos, vai tajā dienā ir pareizie veselīgie ēdieni.

Vai tev izdodas iedvesmot savus skolasbiedrus veselīgam uzturam, sporta aktivitātēm?

Saviem skolasbiedriem vienmēr esmu vēlējis tikai to labāko, esmu piedāvājis viņiem kopā ar mani nodarboties ar sporta aktivitātēm un viņiem tas ļoti patika. Bet, runājot par veselīgu uzturu, tur katram sportistam jāskatās pašam. Es varu ieteikt, kas viņam būtu jāēd, bet, vai viņš to darīs? Ja cilvēkam ir spēcīgs raksturs, tad viņš to darīs, bet, ja vājš, tad… Bet, lielākoties, jā, man izdevās iedvesmot savus skolasbiedrus. Esmu aicinājis viņus uz saviem treniņiem, parādījis boksa tehniku, kā tas viss process notiek un viņiem tas patika. No mūsu skolas vairāki skolēni sāka nodarboties ar šo cīņas veidu un tagad viņiem jau ir labi panākumi. Sports ir ļoti labs, īpaši jauniešiem, tas attīsta, nostiprina raksturu, iemāca savaldību, iedvesmo veselīgam dzīvesveidam.

Kādām rakstura īpašībām jāpiemīt sportistam?

Godbijībai, disciplīnai, jābūt nosvērtam – gatavam gan uzvarēt, gan arī zaudēt. Pati galvenā īpašība – cieņa. Tev jābūt cieņai pret savu treneri, savu ģimeni, arī pret savu pretinieku, jo ringā tev viņš ir pretinieks, bet dzīvē var būt labs draugs. Sports iemāca disciplīnu un savaldīgumu.

Kā tev iet mācībās? Patīk mācīties?

Man patīk mācīties un gūt zināšanas, līdzīgi kā sportā – jo vairāk gūstu zināšanas, jo man ir labāk. Tāpat arī skolā, es iegūstu zināšanas un man tās dzīvē noder. Man patīk mācīties, bet ne vienmēr sanāk tik labi, kā gribētos. Ar katru gadu mācību viela paliek aizvien grūtāka. Skolā gūtās zināšanas es varu izmantot arī sportā, piemēram, bioloģijā mācoties cilvēka uzbūvi daudz uzzinu un tas man palīdz kaut vai plānot savus sitienus pretiniekam.

Ko tu vēlētos savā dzīvē sasniegt?

Es gribētu pabeigt skolu un izmācīties par juristu. Iegūt zināšanas un izmantot tās savā dzīvē.

Ko tu novēlētu saviem skolasbiedriem?

Es ļoti gribētu novēlēt saviem skolasbiedriem vienmēr būt godīgiem, ar cieņu izturēties pret citiem, jo dzīve ir gara, nekad nezini, kas un kā var notikt. Esiet, laimīgi, pareizi dzīvojiet, sportojiet, cieniet sevi un citus, pats galvenais – cieniet savus vecākus un labi mācieties.

Publicit1


[/show_more]

 

Mēs zinām, ka mūsu izglītības iestādē mācās daudz izcilu personību, tādēļ vēlamies atklāt rubriku “Iepazīsti savu skolasbiedru”, kurā stāstīsim par tiem izglītojamiem, kuri paralēli mācībām gūst panākumus dažādās jomās – olimpiādēs, konkursos, projektos un sacensībās.

Jūnijā intervējam Babītes vidusskolas izglītojamo Petru Zeltiņu. Petra Zeltiņa šobrīd pabeigusi mācības Babītes vidusskolas 10. klasē un izturot konkursu, ieguvusi iespēju jaunajā mācību gadā bez maksas mācīties Latvijas  Starptautiskajā skolā.

Vai vienmēr esi bijusi aktīva meitene?

Jā, jau bērnudārzā dziedāju ansambļos un darbojos dažādos pulciņos, vienmēr esmu bijusi ļoti aktīva. Gadiem ejot esmu pamēģinājusi daudzas lietas, lai saprastu, kas man patīk.
[show_more more=”lasīt vairāk par Petru Zeltiņu” less=”lasīt mazāk” color=”#0066cc” align=”center”] Kādi ir lielākie notikumi, kuros esi piedalījusies?

Ar Babītes vidusskolas deju grupu “Zvaigžņu aka” viesojāmies Slovēnijā, tas bija neaizmirstams piedzīvojums, esmu piedalījusies arī LTV erudīcijas spēlē “Gudrs, vēl gudrāks”. Cenšos piedalīties visur, kur vien var, jo katra iespēja ir noderīga. Manas spožākās olimpiādes ir Bioloģijā, kur pārstāvot skolu valsts līmenī ieguvu 3. vietu un Anatomijas olimpiāde, kur Pierīgas līmenī ieguvu 1. vietu, bet valsts līmenī izcīnīju 2. vietu. Cīnījos arī par iespēju doties uz Pasaules bioloģijas olimpiādi Vjetnamā, bet tur, diemžēl, netiku. Esmu piedalījusies tik daudz dažādos konkursos, ka visus pat nespēju atcerēties. Ar Babītes vidusskolas 9. – 12. klašu vokālo ansambli katru gadu piedalāmies dažādās skatēs un parasti arī iegūstam godalgotas vietas.

Ko nozīmē piedalīties olimpiādē?

Tas nozīmē papildus mācīties to, ko skolā parasti nemāca. Liels darbs ar pedagogiem individuāli strādājot, lielu paldies par atbalstu vēlos izteikt Rutai Bancānei un Raimondam Jankovskim. Protams, vienmēr pirms katras olimpiādes ir satraukums, bet es nekad neeju ar pārliecību, ka dabūšu kādu vietu, bet ar pārliecību, ka darīšu visu, ko spēšu un tad, lai sanāk, kā sanāk. Tā ir pārliecība, ka esmu paveikusi labāko, ko varēju.

Jauno mācību gadu uzsāksi jaunā skolā?

Jā, Babītes vidusskolai tika piedāvātas 2 mācību vietas Latvijas starptautiskajā skolā un esmu izturējusi konkursu un 11. un 12. klasi mācīšos tur. Pieteicos IB programmai, kurā var izvēlēties 6 mācību priekšmetus un līmeni, kādā mācīties. Iekļūšana Latvijas starptautiskajā skolā, šobrīd, ir mans lielākais sasniegums.

Kas Tevi iedvesmo?

Mani draugi un ģimene, sekoju savas vecākās māsas Paulas Zeltiņas paraugam, viņa ir ļoti mērķtiecīga. Paula arī ir absolvējusi Latvijas starptautisko skolu, šobrīd apmaiņas programmā mācās Honkongā, bet tā studē Amsterdamā Modes menedžmentu.

Kādas ir Tavas intereses?

Patīk pavadīt laiku kopā ar draugiem dodoties garās pastaigās, sportot, dziedāt utml.

Kāds ir Tavs novēlējums skolasbiedriem?

Ieteiktu nelaist garām nevienu iespēju, ko jums piedāvā, jo visas iespējas veido pieredzi. Saprast, ko vēlaties no dzīves un virzīties uz to. Ja arī nezināt, ko vēlaties, izmēģiniet dažādas lietas, lai saprastu, kas īsti patīk.

Petra


[/show_more]

 

Mēs zinām, ka mūsu izglītības iestādē mācās daudz izcilu personību, tādēļ vēlamies atklāt rubriku “Iepazīsti savu skolasbiedru”, kurā stāstīsim par tiem izglītojamiem, kuri paralēli mācībām gūst panākumus dažādās jomās – olimpiādēs, konkursos, projektos un sacensībās.

Rubriku atklāsim iepazīstinot ar Stefāniju Dubru, kura šobrīd mācās 12. klasē un paralēli mācībām piedalās dažādās olimpiādēs un konkursos, kā arī iesaistās projektos, kuros pārstāv Babītes vidusskolu. Stefānija ir Ekoskolas padomes vadītāja un darbojas arī skolēnu pašpārvaldē.

Vai vienmēr esi bijusi aktīva savā darbībā?

[show_more more=”lasīt vairāk par Stefāniju Durbu” less=”lasīt mazāk” color=”#0066cc” align=”center”] Bērnudārzā apmeklēju dejošanas nodarbības un angļu valodu. Angļu valodai pieteicos pati, jo redzēju, ka mani draugi, kuri apmeklēja šo pulciņu, vienmēr atgriezās ar žetoniņiem un man arī tādus gribējās.

Līdz 4. klasei skolu apmeklēju nelabprāt, man ļoti nepatika mācīties un tikai 5. klasē man radās interese par mācību procesu. Uzskatu, ka liels nopelns tajā, ka esmu aktīva un iesaistos dažādos projektos ir mūzikas skolai, kurā apguvu čella spēli un iemācījos darīt vairāk.

Par iesaistīšanos projektos sāku domāt tikai 8. klasē un katru projektu gaidu ar patīkamu satraukumu un pacilātību.

Ko nozīmē piedalīties olimpiādē?

Katrai olimpiādei ir rūpīgi jāgatavojas, tā ir sadarbība ar pedagogiem un liels darbs ar sevi. Lai sagatavotos olimpiādēm, bieži meklēju literatūru arī bibliotēkās. Manuprāt, tieši pedagogi ir tie, kuri redzot manu potenciālu palīdzēja to attīstīt un virzīja mani olimpiādēm. Iepriekšējā vakarā pirms olimpiādes cenšos kārtīgi atpūsties, jo saprotu, ka neko vairāk jau neiemācīšos.

Vai tev ir svarīga uzvara olimpiādē?

Olimpiādē eju uz rezultātu, gribu dabūt godalgotu vietu.

Kā tu pavadi savu brīvo laiku? Kas ir tavs iedvesmas avots?

Mācoties 8.-9. klasē vēlējos kļūt par aktrisi, gada laikā apmeklēju kādas 20 teātra izrādes. Mans iedvesmas avots bija Ilze Ķuzule – Skrastiņa, gribēju redzēt visas viņas izrādes, tā arī pavadīju savu brīvo laiku. Vidusskolā sāku apmeklēt teātra studiju, bet mācību dēļ tomēr pametu, jo sapratu, ka gribu savu dzīvi saistīt ar zinātni, nevis mākslu. Piedaloties konkursā “Pazīsti savu organismu” es iepazinos ar kādu puisi, kurš nu ir kļuvis par manu labāko draugu un iedvesmas avotu. Tieši konkursā es sapratu, ka gribu kļūt par ārstu un mans draugs ieteica apmeklēt Jauno ārstu skolu Rīgas Stradiņa universitātē. Tā kā laikā, kad vēlējos šo skolu apmeklēt šī programma netika īstenota, tad pieteicos bioloģijas un ķīmijas kursos, kuri notika turpat, Stradiņa universitātē. Brīžos, kad vēlme mācīties apsīka un zuda iedvesma, mans draugs allaž atrada pareizos vārdus, lai stiprinātu mani doties tālāk, vēlamā mērķa virzienā.

Kādēļ pēc 9. klases izlēmi turpināt mācītes bas tieši Babīvidusskolā?

Man patīk, ka šeit mēs varam izpausties arī radošā ziņā, skola mums sniedz daudz iespēju, faktiski, varam īstenot jebko, ko vēlamies, visi pedagogi ir ļoti atsaucīgi.

Kurp dosies pēc 12. klases?

Izmēģināšu savas spējas Avans University of Applied Sciences Nīderlandē, kur faktiski mani ir gatavi uzņemt, tikai jānokārto vēl divi pārbaudījumi. Šī universitāte ir demokrātiska mācību maksas ziņā un mācības universitātē var viegli apvienot arī ar darbu. Ja neizdosies iestāties šajā universitātē, tad plānoju studēt Latvijas Universitātē, Bioloģijas fakultātē. Vēlos savu dzīvi saistīt ar zinātni.

Kāds ir tavs novēlējums skolasbiedriem?

Dalība olimpiādēs un konkursos ļoti sagatavo dzīvei, tu apgūsti prasmes, kas noderēs arī turpmāk. Novēlu, lai katrs atrod savu jomu, kurā grib būt labākais un tiecas uz savu mērķi, ir jāatrod tas, kas interesē un dzīvi padara krāsaināku. Novēlu sameklēt pareizos draugus un sakarus, izvirzīt prioritātes dzīvē.

Vēlos pateikt lielu Paldies visiem saviem draugiem, pedagogiem un ģimenei par atbalstu un iedvesmu, kas man ļoti palīdz virzīties uz mērķi.

Stefany [/show_more]

Pēdējais atjaunošanas datums: 28.12.2017 14:50
atpakaļ