Pirmdiena, 2024. gada 26 . februāris

Vārds diena: Aurēlija, Evelīna, Mētra

Ieskats Projektu nedēļā

11.02.2020 11:15

Babītes vidusskolā no 3.-7.februārim norisinājās projektu nedēļa. Projektu nedēļas tēmas bija atkritumi un aprites ekonomika. 2. un 3.klašu izglītojamie izstrādāja galda spēles no otrreizējām izejvielām. 4.klašu izglītojamie veidoja animācijas filmiņas par atkritumu šķirošanu. 5. un 6.klases plānoja projektu darbu par tēmu „Atkritumi”, 7.-11.klase par „Aprites ekonomiku”, bet 12. klases izglītojamie gatavojās Žetonvakaram.

Projektu nedēļas laikā izglītojamie izveidoja auduma maisiņus no lietotiem T-krekliem, putnu būrīšus no piena pakām, dekorācijas klasē no dažādiem otrreiz izmantotiem materiāliem, sveces, izmantojot parafīnu, stiklu un plastmasu otro reizi, kā arī izstrādāja Papier-mâché tehnikā dažādus darbus, lai dotu papīram otro dzīvi.

Izglītojamie devās arī uz SIA “Getliņi EKO”,  Tumes elektrotehnikas pārstrādes centru, dažādiem bez iepakojumu veikaliem, Zaļas atmodas muzeju un vides centru, uz plastmasas pārstrādes rūpnīcu SIA “Nordic Plast”, metālapstrādes uzņēmumu Piņķos “LEAX Baltix”, kā arī uz Mencendorfa namu pie stikla mākslinieces Ilzes Dūdiņas.

Skolā notika arī nodarbība ar žurnāla “Vides Vēstis” galveno redaktori, zaļās domāšanas entuziasti Anitru Toomu – “Kā mainīt ieradumus, kas sader ar aprites ekonomikas principiem?”

Eko skolas Padome organizēja arī Eko stafetes, izglītojamie veica arī dažādus pētījumus par dažādiem videi draudzīgiem uzņēmumiem Latvijā un pasaulē. Izglītojamie iejutās uzņēmēju lomās un izdomāja savus uzņēmumus, kuri būtu videi draudzīgi, izglītojamie rakstīja dzeju par atkritumu šķirošanu, minēja mīklas, spēlēja pašu izgatavotās spēles un pavadīja lieliski laiku kopā.

Informāciju apkopoja direktora vietniece izglītības jomā M.Kučere

Pēdējais atjaunošanas datums: 11.02.2020 11:16
atpakaļ