Otrdiena, 2024. gada 16 . jūlijs

Vārds diena: Estere, Hermīne

Vidusskolēni piedalās Dzimtās valodas dienā Ādažos

02.03.2015 13:53

IMG_9988

Starptautiskā Dzimtās valodas diena tika radīta 1999. gada UNESCO Ģenerālās konferences 30. sesijā, pieņemot Rezolūciju par valodu daudzveidības saglabāšanu un aizsardzību. Kopš 2000. gada februāra Starptautisko Dzimtās valodas dienu svin katru gadu, nolūkā izcelt valodu un kultūras daudzveidības nozīmi.

18. februārī Ādažu Brīvajā Valdorfa skola, kas ir UNESCO Asociēto skolu projekta dalībskola, sadarbībā ar UNESCO Latvijas komisiju un Latviešu valodas aģentūru jau 15. reizi rīkoja Starptautiskās dzimtās valodas dienai veltīts pasākumu, kura mērķis ir veicināt skolēnos atbildību par savu dzimto valodu, kopt valodas un runas kultūru un rosināt interesi par latviešu literatūru un kultūru.

Šogad Dzimtās valodas diena tika veltīta  vārdam  Raiņa un Aspazijas daiļradē, tāpēc vispirms pasākuma dalībniekiem  bija iespēja tikties ar mūziķi Goran Goru jeb Jāni Holšteinu  – Upmani, kas projektā ‘’Domas spēks’’ atveido Raini. Mūziķis stāstīja, kā viņš no cilvēka, kas neredz Latvijā būtisko, kļuvis par latvieti, kas atzīst – Latvija ir milzīga.

Pēc tam notika konkurss, kurā  jau trešo reizi piedalījās arī mūsu skolas komanda, sacenšoties ar Brocēnu vidusskolas, Valmieras ģimnāzijas, Ādažu vidusskolas un Ādažu Brīvās Valdorfa skolas komandām.

Komandas bija sagatavojušas mājas darbu – skeču ‘’Ak, lakstīgala, nedziedi pie mana loga sērīgi’’,  konkursā atbildēja uz jautājumiem par Raiņa un Aspzijas daiļradi, centās sarindot  pareizajā secībā  dzejas rindas, veidoja pieminekli kādam Raiņa dzejolim, improvizējot turpināja žurnālistu sagatavotās reportāžas par Raini un Aspaziju mūsdienās, minēja Raiņa radīto  jaunvārdu nozīmi un dzejnieku izmantotos mīļvārdiņus.

Uzdevumi bija interesanti, pasākumā valdīja draudzīga,  radoša atmosfēra, un iegūtās balvas, kuras bija sarūpējuši izdevniecība ‘’Jumava’’, Latviešu valodas aģentūra, ‘’Ādažu čipsi’’ un UNESCO Latvijas komisija,  mierināja neuzvarējošo komandu dalībniekus. Arī mūs. Lai arī skolas komandu izveidot nenācās viegli, visi dalībnieki atzīst, ka tā ir bijusi vērtīga pieredze, kuru labprāt atkārtotu arī citugad.

Paldies Ādažu Brīvajai Valdorfa skolai!

Komanda un skolotāja Merita Meiere.

Mirkļi no konkursa:

Pēdējais atjaunošanas datums: 09.03.2015 00:00
atpakaļ