Piektdiena, 2024. gada 14 . jūnijs

Vārds diena: Saiva, Saivis, Santis, Sentis, Tija

Izglītojamie un pedagogi papildina zināšanas dzimumu vienlīdzības jautājumos

11.11.2022 09:39

Š.g. 3. novembrī Babītes vidusskolas izglītojamie un pedagogi piedalījās vieslekcijās par dzimumu vienlīdzību, kuras vadīja British Council Latvia pārstāve, konsultante dzimumu vienlīdzības jautājumos – Keita Melle. Vieslekcijās piedalījās ne tikai 10.a., 10.b., 10.c. un 11.c. klašu skolēni, bet arī skolas pedagogi.

Nodarbību mērķi bija: (1) aktualizēt dzimumu vienlīdzības jautājumus un atvērtības kā vērtības nozīmīgumu sabiedrībā, (2) izglītojamajiem – papildināt kursā “Vēsture un sociālās zinātnes I” iegūtās zināšanas, lai veiksmīgāk virzītos uz Vispārējās vidējās izglītības
standartā noteiktajiem sasniedzamajiem rezultātiem sociālajā un pilsoniskajā jomā, un (3) pedagogiem – padziļināt izpratni par iekļaujošu darbu skolā.
Ieskats dažās atsauksmēs pēc lekcijas:
“Ļoti patika lektores pieeja un valodas bagātīgums. Bija viegli uztvert informāciju. Interesanti piemēri un dati.” (11.kl.)
“Man patika šī lekcija. Ļoti interesanti un informatīvi, tiešām ļoti labi. Daudz ko ieguvu. Mani interesēja visvairāk par vardarbību, jo tā šobrīd ir visaktuālākā tēma gan Latvijā, gan ārpus Latvijas. Daudzi cilvēki saskaras ar šo lietu. Ja būtu vēl kāda šāda lekcija, es noteikti apmeklētu” (10.kl.).
“Nākotnē pievērsīšu uzmanību tam, vai es neveidoju stereotipus saistībā ar konkrētā cilvēka dzimumu” (11.kl.)
“Sapratu, ka šī problēma ir aktuāla arī Latvijā un tā diezgan nopietni ietekmē cilvēku dzīves kvalitāti un degradē sabiedrību” (10.kl.)

Informāciju sagatavoja: vēstures un sociālo zinātņu pedagoģe K. K. Kristapsone

Pēdējais atjaunošanas datums: 11.11.2022 09:39
atpakaļ