Sestdiena, 2024. gada 25 . maijs

Vārds diena: Anšlavs, Junora

Jaunieši no Babītes vidusskolas piedalās “Erasmus+” jaunatnes apmaiņā “Journey towards a healthy life”

19.04.2024 15:15

Laikā no š. g. 23. līdz 31. martam Rumānijā norisinājās “Erasmus+” jaunatnes apmaiņa, kurā jaunieši no Latvijas, Rumānijas, Gruzijas, Ziemeļmaķedonijas un Moldovas nedēļu mācījās par preventīvo izglītību, kā arī paši izstrādāja un vadīja darbnīcas vienaudžiem par atkarībām.

Latviju šajā projektā pārstāvēja 4 aktīvi jaunieši kopā ar skolotāju Kristu Kristiānu Kristapsoni. Kādas atziņas jauniešiem radušās pēc dalības šajā jaunatnes apmaiņā?

Viviana Grigoroviča, 10.a klase: 

Ja godīgi, šī nedēļa man ļoti palīdzēja. Pirmkārt, tā man palīdzēja atpazīt un saprast, kas ES ESMU, ko ES VARU. Es kļuvu arvien pārliecinātāka par sevi.  Tēma, par kuru mācījāmies, ir diez gan aktuāla, tādēļ bija liela interese. Visas spēles un grupu darbi patiešām bija noderīgi.  Protams, cilvēki “Erasmus+” jauniešu apmaiņā bija ļoti empātiski, enerģiski un laipni. Pieminēšu arī to, ka katras valsts kultūra, ko tur pārstāvēja pusaudži, bija tik iedvesmojoša, ka, ja vien būtu iespēja, es vēlētos apmeklēt katru no šīm valstīm. Es būšu mūžīgi pateicīga par šo iespēju un saku lielu PALDIES Kristai un vadītājiem, kas mums visu  deva. 

Rebeka Lota Krūmiņa, 10.b klase: 

Man ļoti patika šī “Erasmus+” pieredze, jūtu, ka tā mani mainīja uz labāku pusi, visas darbnīcas palīdzēja izprast sevi un citus. Es ieguvu pārsteidzošus un apbrīnojamus draugus no dažādām valstīm, izpētīju jaunas kultūras un ieguvu neaizmirstamas atmiņas. Esmu ļoti pateicīga, ka man tika dota šī iespēja piedalīties.

Alise Krastiņa, 10.c. klase: 

Šis Erasmus bija brīnišķīga pieredze, kurā man bija iespēja piedalīties. Esmu ļoti pateicīga par atmiņām un zināšanām, ko esmu guvusi no citiem dalībniekiem. Šī programma lika man izkāpt ārā no savas komforta zonas, kas bija viens no maniem galvenajiem mērķiem. Es uzzināju vairāk par citiem, viņu kultūru un sevi. Priecājos, ka man bija iespēja būt daļai no tā visa un piedzīvot tik daudz neizsakāmu emociju!

Ralfs Galuza, 10.c klase: Šajā programmā, manuprāt, viss bija veiksmīgi pārdomāts un baudāms. Es satiku daudz jaunu cilvēku no dažādām valstīm, daži no viņiem ir kļuvuši par maniem draugiem. Vienas nedēļas laikā ļoti daudz uzzināju par preventīvo izglītību, ar šīm zināšanām noteikti spēšu palīdzēt arī citiem, iesakot, kā tikt galā ar vienaudžu spiedienu, gan izvairīties no atkarībām. Man patiesi pietrūkst daudz cilvēku un kopumā relaksējošā atmosfēra, ko bija iespējams piedzīvot Rumānijā.

Priecājamies par aktīvo dalību un ceram, ka šī “Erasmus+” projekta laikā iegūtās zināšanas un prasmes jaunieši ne tikai integrēs savā ikdienā, bet arī dalīsies ar citiem. Paldies par sadarbību nevalstiskajai organizācijai no Rumānijas Asociația Idei și Proiecte pentru Tineri Activi, biedrībai no Latvijas Youth Initiative Center “Involvement for Change” un Babītes vidusskolai!

Pēdējais atjaunošanas datums: 19.04.2024 15:30
atpakaļ