Sestdiena, 2024. gada 25 . maijs

Vārds diena: Anšlavs, Junora

Karjeras izglītības nodarbība “Kā top animācija?”

12.02.2020 11:59

11.februārī karjeras izglītības nodarbību 1.,2.klašu izglītojamajiem vadīja režisors Māris Brinkmanis no studijas „Avārijas brigāde”. Pēc animācijas filmas „Puteklis” noskatīšanās interaktīvā sarunā viņš pastāstīja, kā top filma, ko dara režisors, scenārists, kā strādā leļļu mākslinieki, šuvēji, kā top dekorācijas.

Ar interesi visi noskatījās filmu  „”Kraukšķītis”. Māris pastāstīja, kā notiek kadru veidošana, skaņošana, mūzikas izvēle. Izglītojamie uzzināja, ka filmai nokļūt līdz skatītājiem palīdz producents. Interesanti fakti:

·         Vienas filmiņas izveidošanai vajag apmēram sešus mēnešus;

·         Vienas filmiņas tapšanā iesaistīti 15 dažādu profesiju pārstāvji;

·         Trokšņus rada speciāls trokšņotājs;

·         Ir skulptors, kurš izgatavo tikai tēlu galvas no ļoti cieta putuplasta.

Nodarbības noslēgumā demonstrēja filmu „Zaķu lielā diena”, pēc tam varēja apskatīt izstādē izliktās animācijas filmu lelles un dekorācijas. 

Pēdējais atjaunošanas datums: 12.02.2020 12:00
atpakaļ