Sestdiena, 2024. gada 25 . maijs

Vārds diena: Anšlavs, Junora

Lāčplēša dienas un Rīcības dienas pasākumi Babītes vidusskolā

14.11.2016 14:37
Lācplēša diena

Šodien Babītes vidusskolā atzīmējam Lāčplēša dienu un Rīcības dienu.
Pašā rīta agrumā pulcējāmies skolas pagalmā, lai kopīgi nodziedātu spēka dziesmu, dotos gājienā apkārt skolai un mastā paceltu Ekoskolas iegūto starptautisko zaļo karogu!
Uzrunu šajā svinīgajā brīdī sniedza Babītes vidusskolas direktore Ilze Rozenberga un Ekoskolas vadītāja Diāna Eglīte.

Zemessargi Babītes vidusskolā

Lāčplēša dienā Babītes vidusskolā viesojās Zemessardzes 17. Pretgaisa aizsardzības bataljona pārstāvji un 3. - 9. klašu izglītojamiem tika demonstrēti ieroči un novadīta atraktīva viktorīna.

Dienas beigās, Ekoskolas padomei un Rīcības dienas viesiem, Babītes vidusskolas jaunsargi un viņu vadītājs virsseržants Jānis Tipuks,  bija uzvārījuši gardu kāpostu zupu, kuru baudījām kopā ar Lāču rupjmaizi.

Piemiņas brīdis pie Piņķu kaujai veltītā pieminekļa

Lāčplēša dienas ievaros, lāpu gājienā devāmies uz piemiņas brīdi pie Piņķu kaujai veltītā pieminekļa.
Piemiņas brīdī Babītes novada domes priekšsēdētājs Andrejs Ence un Babītes vidusskolas pirmā direktore Aina kvēpa teica runu un mūsu izglītojamie dziedāja karavīru dziesmas.
Tālāk mūsu ceļš veda uz Piņķu kapiem, kur pieminējām Lāčplēša Kara ordeņa kavalierus.

Šogad Lāčplēša dienas pasākumi norisinājās kopā ar Ekoskolu programmas projektu “Rīcības diena”.

Rīcības dienas ietvaros uzņēmām viesus no Ogresgala pamatskolas, Olaines 1. vidusskolas un Cesvaines vidusskolas. Viesus aizvedām uz vienu no Babītes novada skaistākajām vietām Annas koku skolu, kur mūs laipni uzņēma skolas dibinātājs un Babītes vidusskolas absolvents Edgars Neilands. Edgars viesiem stāstīja par Annas koku skolas misiju, salīdzināja koku misiju ar cilvēku augstākajiem mērķiem, paplašinot jauniešu redzesloku un zināšanas.
Jauniešiem tika uzdoti arī āķīgi jautājumi un tika saņemtas asprātīgas atbildes.

Rīcības diena izvērtās ļoti sportiska, jo 4.  – 12. klašu izglītojamie piedalījās Latvijas orientēšanās federācijas organizētajā pasākumā “Sprinta tūre”, kura mērķis ir veicināt sportiskās aktivitātes jaunatnes vidū, popularizēt orientēšanās sportu, atrast talantīgus jauniešus – jauno maiņu izlasei un noskaidrot Latvijas aktīvākās skolas orientēšanās sportā.

kolaza

Apvienoto Nāciju Organizācijas Ģenerālā Asambleja 2015.gada 25.septembrī pieņēma rezolūciju “Mūsu pasaules pārveidošana: ilgtspējīgas attīstības programma 2030.gadam”.
Tajā ir izklāstītas kopīgās rīcības, kas pasaules mērogā tiks veiktas, lai virzītos pretim nabadzības izskaušanai un ilgtspējīgas attīstības panākšanai līdz 2030.gadam. Jaunā programma izstrādāta, balstoties uz 2000.gadā pieņemtajiem tūkstošgades attīstības mērķiem. Mēs izvēlējāmies mērķi: veicināt miermīlīgu un iekļaujošu sabiedrību ilgtspējīgai attīstībai, tāpēc Ekoskolu Rīcības dienā aicinājām pie sevis ciemos UNESCO Izglītības sekotra vadītāju Ilzi Dalbiņu, kura iepazīstināja mūsu izglītojamos un viesus ar UNESCO ilgtspējīgas attīstības mērķiem.

fotorcreated

Lāčplēša dienā jo īpaši aktuāls kļūst jautājums: “Ko es varu paveikt Latvijas labā?” Tieši šo jautājumu izglītojamiem uzdeva Pierīgas partnerības pārstāve Brigita Medne, kas jauniešiem novadīja aktivitāti “Mazais simtgades pilsonis”, kas ir interaktīva diskusija par pilsonisko sabiedrību ar metodi “Četri stūri”.

 

Pēdējais atjaunošanas datums: 14.11.2016 14:55
atpakaļ