Ceturdiena, 2024. gada 23 . maijs

Vārds diena: Leokādija, Leontīne, Ligija, Lonija

LATVIJAS UNIVERSITĀTE PASNIEDZ CILDINĀJUMA RAKSTU BABĪTES VIDUSSKOLAI

07.06.2023 14:30

2022./2023. studiju gadā Rīgas plānošanas reģionā no Babītes vidusskolas Latvijas Universitātē (LU) iestājies lielākais studentu skaits, procentuāli rēķinot pret skolas absolventu skaitu. Novērtējot skolas ieguldījumu jauno studentu sagatavošanā un sakot paldies par ieguldīto darbu, LU pasniedz skolai īpašu Cildinājuma rakstu.    

Katru studiju gadu uzsākot, kuplajai LU studentu saimei, kas mērāma tūkstošos, pievienojas jauni studenti – vidusskolu un ģimnāziju absolventi – no visiem Latvijas novadiem. Kopējais LU studentu skaits pašlaik ir vairāk nekā 15 000. LU novērtē un ir pateicīga ikvienai skolai, kas sagatavo un motivē savus audzēkņus tālākām studijām Universitātē. 


Šogad LU, sakot paldies katrai skolai un ikvienam skolotājam, ar Cildinājuma rakstiem atzīmē tās skolas, no kurām konkrētā reģionā uzņemts lielākais studējošo skaits, procentuāli rēķinot pret skolas absolventu skaitu. 


Ik gadu arvien vairāk novērtējam skolotāju neatlaidīgo darbu un ieliktās pūles, pasniedzot plašu mācību programmu klāstu. Skolotāju profesija ir ļoti grūts un atbildīgs darbs, taču šī darba rezultātā mēs, Universitāte, ar pagodinājumu varam uzņemt studentu rindās zinošus un apzinīgus jauniešus. Pateicamies visiem vidusskolu un ģimnāziju skolotājiem, kuri ik dienu ir strādājuši, lai sagatavotu jaunos censoņus lielajam solim pretī studijām un, iespējams, mudinājuši uzsākt studijas tieši LU. 


Babītes vidusskolas 2022. gada absolvente Adelīna Bērstele atklāj, ka zinājusi par daudziem klases biedriem, kuri iestājušies LU, bet diemžēl neviens no pazīstamajiem nav uzsācis studēt tieši viņas izvēlēto virzienu – Komunikācijas zinātnes. “Ceru, ka, uzceļot jauno LU Rakstu māju, būs iespēja viņus satikt biežāk. Izvēlējos tieši LU, jo biju dzirdējusi labas atsauksmes un izvēlētais virziens pavērs man plašas iespējas nākotnē. Jaunajiem absolventiem un topošajiem studentiem novēlu censties atrast pareizo ceļu, kur tālāk doties studēt. Pats galvenais, nepadoties pie pirmajām grūtībām, jo tālākais ceļš būs interesants un izaicinošs.”  


Citos reģionos Cildinājuma rakstus saņems: Kurzemes reģionā – Ventspils Valsts 1. ģimnāzija, Latgales reģionā – Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskola, Zemgales reģionā – Andreja Upīša Skrīveru vidusskola, Vidzemes reģionā – Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija, Rīgā – Rīgas 96. vidusskola.  

Latvijas Universitāte

Pēdējais atjaunošanas datums: 07.06.2023 14:30
atpakaļ