Piektdiena, 2024. gada 14 . jūnijs

Vārds diena: Saiva, Saivis, Santis, Sentis, Tija

Mentālās veselības nedēļa Babītes vidusskolā

08.03.2021 10:19

Apgūt psihiskās veselības pamatprasmes mūsdienu pusaudzim ir tikpat svarīgi, kā zināt ceļu satiksmes noteikumus vai rīcību ārkārtas situācijā, tādēļ Babītes vidusskolā no 8.-12. martam notiks Mentālās veselības nedēļa.

Par šīs tēmas aktualitāti jauniešu vidū runāja arī Babītes vidusskolas skolēnu pašpārvaldes pārstāvji savā tikšanās laikā ar skolas administrāciju, savukārt 11.c klases izglītojamā Aurēlija Morica skolēnu mentālās veselības jautājumiem pievērsās savā Zinātniski pētnieciskajā darbā un secināja, ka svarīgs ir sistemātisks infomēšanas darbs.

Mentālās veselības nedēļas laikā Audzināšanas stundās tiks uzsvērta mentālās veselības nozīme un apgūtas pamatzināšanas no psihoterapeita Nila Saksa Konstantinova izveidotās Pirmās psiholoģiskās palīdzības (PPP) rokasgrāmatas pusaudžiem. Izglītojamie apgūs, kā izvairīties no mentālās veselības problēmām un atpazīt tās, kā sniegt pirmo palīdzību sev pašam vai draugam, kā arī – kur meklēt atbalstu vai profesionālu palīdzību kritiskās situācijās.

Vecākiem 10. martā paredzēta tiešsaistes tikšanās, kur tiks sniegta informācija par PPP un skolas piedāvātajām atbalsta iespējām, savukārt pedagogi iknedēļas Virtuālās kafijas baudīšanā dalīsies pieredzē, kā vaļasprieki palīdz saglabāt mentālo veselību.

Pēdējais atjaunošanas datums: 22.03.2021 08:40
atpakaļ