Sestdiena, 2024. gada 25 . maijs

Vārds diena: Anšlavs, Junora

Nostiprinām zināšanas Ceļa skolā

21.09.2017 13:38

Jau otro gadu pēc kārtas Babītes vidusskolā notiek Ceļa skolas organizētie pasākumi.  Ceļa skolas mērķis ir sekmēt bērnu izpratni par satiksmi un pareizu rīcību dažādās situācijās uz ceļa. Bērni gūstot personīgo pieredzi apmācībās nostiprina zināšanas un iemācās izdzīvot uz ceļa.

Apmācību laikā instruktori kopā ar bērniem īsi atkārto teorētiskās zināšanas – kur, kad un kā droši šķērsot ielu, pa kuru ceļa malu drīkst pārvietoties gājēji, kas jāatceras, lai būtu pamanāms, kā rīkoties dažādos laika apstākļos un kā pareizi lietot atstarotāju.

Ceļa skolas praktiskajās nodarbībās instruktoru uzraudzībā bērni izpilda dažādus uzdevumus. Rotaļājoties viņi iemācās, kas ir reakcijas laiks, bremzēšanas ceļš un apstāšanās ceļš. Bērni izjūt arī to, kas notiek, ja viņi mašīnā nav piesprādzējušies un tā strauji bremzē (projekta mašīnas šādām nodarbībām ir īpaši aprīkotas).

Apmācību programma izveidota ņemot vērā to, ka bērni šajā vecumā dzird un redz citādāk. Viņu redzes lauks ir ievērojami šaurāks, nekā pieaugušam cilvēkam. Bērni arī skaidri neatšķir dažādas skaņas, turklāt noteikt virzienu, no kura nāk kāda skaņa, viņiem ir praktiski neiespējami.

Ceļa skolas apmācību šodien izgāja 3. klases.

Savukārt, 6. un 7. klases piedalījās mācību aktivitātē Lielais apgāžamais stends. Mācību aktivitātē izglītojamie guva zināšanas par to,  kā pareizi izkļūt no automašīnas, ja tā ir apgāzusies. Instruktors detalizēti izstāstīja, kā ir pareizi jāpiesprādzējas automašīnā un kādas ir tipiskākās kļūdas lietojot drošības jostas.

Izglītojamie ir zinoši jautājumos par satiksmes drošību, bet svarīgi ir šīs zināšanas apliecināt un nostiprināt arī praksē – ikdienas dzīvē un pieaugušie ir tie, kas rāda piemēru.

Vairāk par projektu Ceļa skola var uzzināt šajā saitē: http://www.celaskola.lv/.

   

Pēdējais atjaunošanas datums: 21.09.2017 13:38
atpakaļ