Ceturdiena, 2024. gada 23 . maijs

Vārds diena: Leokādija, Leontīne, Ligija, Lonija

Par epidemiloģiskās drošības prasību piemērošanu

21.09.2020 13:21

Atsaucoties uz Veselības Ministrijas saņemto vēstuli par epidemiloģiskās drošības prasību piemērošanu, informējam:

Atsākoties jaunajam mācību gadam, ģimenes ārstu prakses ir saskārušās ar lielu skolēnu skaita pieplūdumu, tādēļ lūgums vecākiem izvērtēt sava bērna veselību. Pirms došanās uz izglītības iestādi, aicinām novērtēt bērna veselības stāvokli – vai bērns jūtas labi, vai bērnam nav paaugstināta ķermeņa temperatūra, klepus utml.
Ja bērnam tiek konstatētas akūtas elpceļu infekcijas slimības pazīmes, pirmkārt ir jāizvērtē, vai bērnam ir bijuši riski inficēties ar Covid-19, piemēram, bērns pēdējo 14 dienu laikā ir uzturējies valstī ar augstu Covid-19 izplatības risku vai, iespējams, bijis kontaktā ar Covid-19 slimnieku (piemēram, kāds no ģimenes locekļiem ir saslimis).

Tādēļ, saprātīgi izvērtējot iespējamos riskus, ir pieļaujams, ka vecāki attaisno bērna prombūtni šādos gadījumos:

-ja ir plānots kāds kopīgs ģimenes pasākums un vecāki iepriekš ir brīdinājuši izglītības iestādi;
-ja bērns skolā nav ieradies kāda neparedzēta notikuma dēļ, kas nav saistīts ar slimību, un pēc vienas dienas prombūtnes atgriežas skolā pilnīgi vesels;
-ja bērnam ir bijuši viegli veselības traucējumi un bērns skolā atgriežas pēc 3 dienām izveseļojies.

Tāpat arī mazliet paaugstināta ķermeņa temperatūra neliecina par to, ka bērnam ir infekcijas slimība, tādēļ, konstatējot bērnam nedaudz paaugstinātu ķermeņa temperatūru, un ja bērns jūtas vesels, ļaut bērnam pēc ķermeņa temperatūras mērīšanas  nomierināties, novilkt virsdrēbju kārtu, un atkārtot ķermeņa temperatūras mērījumu pēc 15-20 minūtēm. Tāpat arī nelielas iesnas, kas nerada elpošanas traucējumus un nepasliktina bērna kopējo pašsajūtu, nav uzskatāmas par tādas slimības pazīmi, lai bērnu izolētu no izglītības iestādes.

Ar detalizētu informāciju par rīcību ar bērnu, kuram konstatēti akūtas respiratoras infekcijas simptomi, var iepazīties 2020.gada 10. septembrī notikušās Latvijas Pašvaldību savienības Veselības un sociālo jautājumu komitejas sēdes materiālos (https://www.lps.lv/lv/komitejas/izglitibas-un-kulturas-komiteja/6063-lps-izglitibas-un-kulturas-komitejas-sede-10-septembri-2020).

Attēlā redzams rīcības algoritms gadījumā, ja bērnam ir akūtas elpceļu infekcijas slimības pazīmes.

Pēdējais atjaunošanas datums: 21.09.2020 13:21
atpakaļ