Svētdiena, 2024. gada 21 . aprīlis

Vārds diena: Anastasija, Marģers

Pasākuma atskats – Sen to Rīgu daudzināja, nu to Rīgu ieraudzīju

20.11.2014 13:46

11.novembrī notika konkurss 9. -12. klašu skolēniem “Sen to Rīgu daudzināja, nu to Rīgu ieraudzīju’’, kurā tika pārbaudītas zināšanas par Rīgu – Eiropas kultūras galvaspilsētu 2014 . Katra klase uz konkursu ieradās kā pagājušā gadsimta 50. – 90. gadu rīdzinieki, apģērbā atspoguļojot vienu gadu desmitu, kas tika noteikts izlozes kārtībā. Tas nebija vienīgais mājasdarbs, klasēm bija jāsagatavo arī priekšnesums ar devīzi “Sen to Rīgu daudzināja, nu to Rīgu ieraudzīju” , un tajā skolēni bija iestudējuši gan dziesmu, gan deju, gan teiku par Lielo Kristapu, gan veidojuši video.
Pasākuma laikā valdīja dinamiska atmosfēra, dalībnieki ar prieku un azartu iesaistījās visos uzdevumos, kas bija sagatavoti pēc iespējas dažādi. Skolēni parādīja savu erudīciju par Rīgas vēsturi, ģeogrāfiju, nozīmīgām personībām un aktuāliem kultūras notikumiem (atbildes uz jautājumiem var izlasīt pielikumā), minēja dziesmas par Rīgu, veidoja kultūras radio, bet līdzjutēji gatavoja kolāžu – pieteikumu ‘’Piņķi – Latvijas kultūras galvaspilsēta’’
Konkursā uzvarēja 10. klase (audzinātāja M. Meiere) un balvā ieguva iespēju doties ekskursijā uz Vēstures un kuģniecības muzeju, 2.vietu ieguva 11.klase (audzinātāja R. Virbule), 3.vietu – 9.a klase (audzinātājs R. Jankovskis). Visi dalībieki pateicībā par ieguldīto darbu un zināšanām saņēma klinģeri un atzinības rakstus par dalību konkursā.
Žūrijas simpātiju balvu saņēma 11. klase par izcili ieturēto 60.gadu stilu gan tērpos, gan frizūrās. Par savu tēlu īpaši bija domājuši ne tikai skolēni, bet arī klases audzinātāja Ruta Virbule.
Lielu paldies vēlamies teikt visiem, kas piedalījās, un jo īpaši žūrijai – Gitai Sondorei, Laurai Polei, Ingērai Sorokinai, Baibai Vītolai un Ilgai Stašulānei-, kā arī pasākuma vadītājam Uģim Tīrumam. Konkurss nebūtu tapis bez skolotājas Meritas Meieres līdzdalības un nemitīgas atbalstīšanas.

ATBILŽU LAPA

Pasākuma organizatores
Anna Sestule un Stefānija Dubra

« of 29 »
Pēdējais atjaunošanas datums: 27.01.2015 13:48
atpakaļ