Svētdiena, 2024. gada 21 . aprīlis

Vārds diena: Anastasija, Marģers

Profesiju pasaule Latvijas Nacionālajā teātrī

26.02.2018 13:00

10. un 11.a klase iepazina profesiju pasauli Latvijas Nacionālajā teātrī. Ekskursijas sākumā bija interesanta informācija par ēkas celtniecību – izrādās, ka tā ir uzcelta uz ozolkoka pāļiem, jau no pašiem pirmsākumiem ēkā ir bijusi elektrība un centrālā apkure. Rādot skatuvi, uzmanība tika pievērsta vēsturiskajam 1918. gada 18.novembra notikumam. Staigājot pa teātri, pastāstīja par dažādām profesijām. Vispirms uzzinājām par garderobista un biļešu kontroliera darbu, izrādās, to var veikt arī studenti. Atbildīgs ir skatuves strādnieku darbs. Redzējām, kā tiek sagatavota skatuve izrādei „Asins kāzas”, kur uz skatuves sēž skatītāji, bet aktieriem tiek montētā speciāla platforma. Gide pastāstīja, ko dara suflieris, rekvizitori, ģērbēji, kāda ir viņu atbildība, pienākumi. Mums parādīja galdnieku darbnīcu, redzējām, kā top dekorācijas, kā strādā kostīmu mākslinieki, šuvēji. Interesanti bija ieskatīties aktieru ģērbtuvēs. Izrādās, ka izrādes tapšanā ir iesaistīti daudzu profesiju pārstāvji.

Pēdējais atjaunošanas datums: 26.02.2018 13:00
atpakaļ