Svētdiena, 2024. gada 14 . jūlijs

Vārds diena: Anvars, Oskars, Ritvars

Programmas “Eiropas Parlamenta Vēstnieku skola” dalībnieki piedalās “Euroscola” Strasbūrā.

26.02.2024 13:17

No 13.līdz 19.februārim 12 Babītes vidusskolas un 12 Mārupes Valsts ģimnāzijas izglītojamie devās Eiropas Savienības izziņas braucienā, protams, galvenais mērķis bija apmeklēt Eiropas Parlamentu Strasbūrā un kopā ar citiem ES jauniešiem piedalīties programmas “Euroscola” parlamenta darba simulācijas nodarbībā. Jaunieši paši iejutās parlamenta deputātu lomā un debatēja par ES zaļo politiku, kas paredz, ka līdz 2050.gadam Eiropa ir pilnībā aizstājusi neatjaunojamos energoresursus un Eiropas CO2 izmešu līmenis ir pilnībā likvidēts. Skolēniem bija jāaizstāv kāda no 4 dažādām EP deputātu nostājām: politiku atbalstoša, noraidoša, kompromisu meklējoša vai vēl risinājuma meklējumos. 

Jauniešu gūtās atziņas:

Nikola Skrastiņa: “ Šis bija ļoti vērtīgs un pieredzes bagāts brauciens. Mums bija iespēja uzklausīt Eiropas Parlamenta deputātu sacīto un saņemt atbildes uz jauniešu uzdotajiem jautājumiem klātienē. Papildus tam, mums ar vēl citiem jauniešiem no Eiropas dalībvalstīm bija iespēja iejusties deputātu lomās un izspēlēt debates par ES zaļo politiku, kas bija izglītojoši un aizraujoši. Man patiesi bija interesanti pieredzēt Eiropas Parlamenta ēku un pieredzēt to, kā deputāti risina Eiropas svarīgākos jautājumus / lēmumus. Šis brauciens mani iedvesmoja un lika apzināties, cik svarīgi ir būt daļai no Eiropas Savienības un būt aktīvam, kā piemēram izsakot savu viedokli un piedaloties vēlēšanās.”

Diāna Sauša: ”Šis ceļojums deva milzīgu pieredzi saistībā ar EP darbību. Esmu ļoti pateicīga par iespēju piedalīties diskusijās ar Eiropas Parlamenta deputātiem un piedalīties debašu imitācijā. Jāatzīst, ka vēlēšanām ir liela nozīme katram iedzīvotājam, kas mudina arī mani piedalīties šī gada EP vēlēšanās. Atzīstu, ka ļoti vērtīgi bija arī apskatīt daudzas citas Eiropas pilsētas, apmeklēt muzejus un pilis.”

Matīss Rialāns: Šis skolas ceļojums deva unikālu iespēju izprast Eiropas Parlamenta funkcijas un deputātu ikdienas dzīvi. Redzēt Eiropas valstis, kuras nav obligāti tūrisma galamērķi, arī ir labi, jo vairumam eiropas valstu ir ko piedāvāt. Šī pieredze ir ļoti īpaša un man ir prieks, ka viss noritēja bez lielām ķildām un nesaprašanām. Ja citiem skolēniem būtu iespēja, es arī ļoti ieteiktu piedalīties šādā braucienā.

Helēna Jānīte: “Šis brauciens bija atziņu pilns un aizraujošs. Pavadot dienu Eiropas Parlamentā, bija iespēja ne tikai pilnveidot savas komunikācijas prasmes ar citiem dalībvalstu jauniešiem, bet arī gūt ieskatu, kā noris Eiropas Parlamenta darbs. Pateicoties šim projektam, esmu secinājusi, ka mūsu nākotni varam tikai mēs paši mainīt.”

Denīze Bergmane: “Ceļojums uz Eiropas Parlamenu Strasbūrā kopā ar kolēģiem bija neaizmirstams. Mums bija iespēja ne tikai redzēt Eiropas Parlamentu, bet arī varējām izteikt savu viedokli un piedalīties diskusijās, iegūstot dziļāku izpratni par ES darbību un izprotot,  kāpēc tā mums ir svarīga. Kopumā brauciens bija fantastisks: jaunas pieredzes un zināšanu ieguvums.”

Elīna Siliņa: “Euroscola projekts ļāva ielūkoties Eiropas Parlamenta ēkā, deputātu ikdienā un iegūt jaunas zināšanas par dažādu procesu norisi. Šis brauciens uz Strasbūru deva lielu pieredzi un iespēju paplašināt savas zināšanas par Eiropas Parlamenta funkcijām, kā arī attīstīt komunikācijas prasmes. Esmu pateicīga, ka man bija šī iespēja tur pabūt un piedalīties debašu simulācijā. Pēc ceļojuma esmu sapratusi, cik liela nozīme ir katrai mūsu balsij, tāpēc noteikti rekomendēšu visiem apkārtējiem piedalīties vēlēšanās, jo pati to vēl nevaru darīt. Balsot ir svarīgi, jo tas ļaus mums mainīt mūsu nākotni.” 

Patrīcija Rugāja: “Brauciens uz Eiropas Parlamentu ir man licis saprast, kā strādā politika, kā to vada un kā pieņem lēmumus. Esmu pagodināta, ka man bija šāda iespēja pieredzēt nopietnas temata debates, kurās man tika dota iespēja aizstāvēt savu viedokli.”

Sintija Skuja: ”Esmu ļoti pateicīga par šo iespēju piedalīties Euroscola projektā.  Esmu ieguvusi daudz jaunu zināšanu, kā arī bija iespēja uzdot jautājumus Eiropas Parlamenta pārstāvjiem, kuri mani uzklausīja un pauda savu viedokli.”

Emīlija Roberta Eglīte: ”Vēlētos pateikties par iespēju piedalīties Eiropas Parlamenta vēstnieku projektā un pilnveidot savas zināšanas. Esot Strasbūrā, vēl vairāk izpratu, cik būtiski ir strādāt kopā ar citām Eiropas Savienības dalībvalstīm, lai pieņemtu kopīgu lēmumu, jo ne tikai parlamentāriešu, bet arī jauniešu debatēs par vides jautājumiem citu valstu pārstāvju viedokļi atšķīrās, man bija iespēja saņemt atbildes uz aktuāliem jautājumiem, īpašs prieks, ka uz tiem atbildēja Latvijas EP deputāts Roberts Zīle.”

Artūrs Jelsmanis: “Esmu ļoti pateicīgs par šo iespēju braukt uz citām Eiropas valstīm. Sākumā gandrīz atteicos braukt līdzi, bet esmu ļoti priecīgs, ka tomēr pārdomāju. Šī pieredze atļāva man apskatīt citas valstis un galvenokārt iepazīt EP parlamenta ēku, saprast, kā viss tur darbojas un strādā.”

Krišjānis Bombins: “Ekskursija uz Eiropas Parlamentu bija ļoti aizraujoša. Brauciena gaitā uzzināju Eiropas Parlamenta vajadzību Eiropas pilsoņiem, kā arī Eiropas parlamenta deputātu pienākumus un ikdienas darbību. Šis brauciens deva iespēju komunicēt un sadarboties ar līdzīgi domājošiem Eiropas Savienības dalībvalstu skolniekiem. Vēlos pateikties par šo iespēju piedalīties, jo pēc šī brauciena es vēl vairāk esmu pārliecināts, ka katra vēlētāja balss ir svarīga, tai skaitā manējā, tāpēc noteikti iesaistīšos un paudīšu viedokli saviem vienaudžiem par to, ka noteikti jāpiedalās Eiropas Parlamenta vēlēšanās, kas notiks jau jūnijā.”

Enija Briede: “Brauciens uz Eiropas Parlamentu bija vienreizēja iespēja. Mums ne tikai bija iespēja ieskatīties ar Eiropas Parlamenta pārstāvju acīm, bet publiski izteikt savu viedokli par Eiropai nozīmīgiem izaicinājumiem un mērķiem. Mēs tikām uzklausīti. Mums bija lieliska iespēja iepazīties ar Eiropas Parlamenta viceprezidentu Robertu Zīli. Redzēt Latvijas pārstāvjus tik prestižos amatos motivē mūs pašus tiekties uz lieliem panākumiem. Katrs no Eiropas Parlamenta pārstāvjiem iedvesmoja piedalīties šī gada vēlēšanās. Vēlēšanas mainīs ne tikai vienas personas dzīvi, bet visas sabiedrības, un mums kā nākošajai paaudzei ir jātiecas uz jaunu mērķu izvirzīšanu un sasniegšanu.”

Pēdējais atjaunošanas datums: 26.02.2024 13:17
atpakaļ