Sestdiena, 2024. gada 25 . maijs

Vārds diena: Anšlavs, Junora

Projekts ar pievienoto vērtību

13.04.2017 15:16

Sākumā ir ideja un tālāk viss ir atkarīgs no tā, vai spēsi šo ideju īstenot. Ar vēlmi paveikt kādu labu darbu sociālajos tīklos nāca klajā SIA “Eco Baltia vide” pārstāvis Edgars Mūrnieks: “Ko es, kā savas tēvzemes patriots, varu paveikt, lai padarītu šo valsti labāku? Prātā ienāca ideja skolās rast nodarbi, lai bērnus kaut uz mirkli atrautu no vides, ko mūsdienās mēs saucam par laika pavadīšanu sociālajos tīklos.”
Sadarbībā ar SIA “Labie koki” un Pierīgas skolām, Edgars īstenoja Putnu būrīšu izveides projektu, nodrošinot Babītes vidusskolu, Mārupes vidusskolu, Zvejniekciema vidusskolu un Salas sākumskolu ar materiāliem putnu būrīšu izveidei. Arī Babītes vidusskola iesaistījās projektā un pedagoga Ivetas Budes vadībā 5.b, 8.a un 9.b klases puiši ar lielu entuziasmu uzsāka darbu pie būrīšu izveides. Puiši strādāja tik aizrautīgi, ka nedzirdēja pat zvanu uz starpbrīdi, pārdzīvoja, ja sanāca izdarīt kaut ko nepareizi, ieklausījās pedagoga padomos un strikti sekoja instrukcijai, lai izveidotu putniem drošus un ērtus būrīšus. Kopā tika izgatavoti 20 būrīši – 2 pūcēm, 10 strazdiem un 10 zīlītēm.
Kad būrīši bija gatavi, mūs apciemoja Edgars Mūrnieks, lai tiktos ar jauniešiem un pateiktos par ieguldīto darbu. Iedvesmojošā uzrunā Edgars pastāstīja par savu dzīves pieredzi, par to, kā viņam, savulaik, veicies mācībās un kādi ir bijuši viņa sapņi. Uz Edgara jautājumu: “Kas jums ir visdārgākais?” Tie, kas vēlējās atbildēt teica: “Ģimene..”. Runājot par vērtībām un savas vietas atrašanu dzīvē, Edgars centās iedvesmot jauniešus savu dzīvi veidot jēgpilnāku. Liela pateicība tika izteikta arī pedagogam Ivetai Budei. Izrādās, Latvijā ir tikai divi ilgstoši strādājoši pedagogi – sievietes, kas pasniedz mācību priekšmetu Mājturība un tehnoloģijas.
Izgatavotie būrīši tika nogādāti uz Annas Koku skolu, kur tie nonāca profesionālu arboristu rokās. Tagad Latvijas mežos putnu būrīšu būs krietni vairāk.
Labs darbiņš, kas padarīts!

 

Pēdējais atjaunošanas datums: 13.04.2017 15:16
atpakaļ