Ceturdiena, 2024. gada 23 . maijs

Vārds diena: Leokādija, Leontīne, Ligija, Lonija

Turpinās Latvijas Filmu maratons animācijas filmai “Zelta zirgs”!

07.12.2014 19:32

Zelta zirgs_bilde4

Babītes vidusskolā animācijas filmu „Zelta zirgs” varēs noskatīties 1. -4.klases skolnieki 12.decembrī plkst. 12.40.

Sagaidot Raiņa un Aspazijas jubilejas gadu, studija RIJA ir izveidojusi pilnmetrāžas animācijas  filmu jaunāko klašu skolēniem Zelta Zirgs.  Tās sižeta  pamatā ir Raiņa, pirms vairāk kā 100 gadiem sarakstītā tāda paša nosaukuma  luga. Mūsdienīgā un bērniem viegli saprotamā stilistikā veidotās  pasakas motīvi –  cīņa starp labo un ļauno, drosmes, neatlaidības un pašapliecināšanās spēks. Ceram, ka  filma rosinās skolēnu interesi par Raiņa daiļradi. Šī profesionālā filma ir Latvijas, Lietuvas, Dānijas un Luksemburgas kopprodukcija. Pasaku par Antiņu jau izrāda Luksemburgā un Dānijā, drīzumā rādīs Lietuvā un citur Eiropā. Filmas  režisors ir Reinis Kalnaellis, kurš līdz šim režisējis animācijas īsfilmas “Kad āboli ripo”, “Joka pēc alfabēts”.

 

Filmu studija Rija filmas izrādīšanas ietvaros piedāvā skolēniem dalību zīmējumu konkursā, lai Raiņa jubilejas gadā, īsi pirms vasaras brīvdienām, zīmējumu konkursa uzvarētājus pulcētu uz filmas režisora Reiņa Kalnaeļla vadīto animācijas darbnīcu studijā Rīgā.

Pēc filmas noskatīšanās katrs klases skolnieks klasē tiks aicināts uzzīmēt zīmējumu par animācijas filmas iespaidiem. Klases audzinātājs skolnieku zīmējumus savāks kopā un nodos skolas vadībai nosūtīšanai kino studijai RIJA līdz 29.12.2014.

Filmas noskatīšanos Babītes vidusskola organizē sadarbībā ar Babītes novada daudzbērnu ģimeņu biedrību “Babītes ģimenes” un Babītes pašvaldību, kas finansē šo pasākumu.

Paldies par sadarbību daudzbērnu ģimeņu biedrības „Babītes ģimenes” vadītājai Ievai Keirei.

Pēdējais atjaunošanas datums: 27.01.2015 13:40
atpakaļ