Svētdiena, 2024. gada 21 . aprīlis

Vārds diena: Anastasija, Marģers

Šaha apmācība Babītes vidusskolā

20.10.2017 14:03

Informējam, ka Babītes vidusskolā būs šaha apmācības nodarbības.

Mērķauditorija – 1.-6. kl. izglītojamie, bet var nākt arī citi interesenti.

Nodarbību vadītājs – Viesturs Kapče, šaha meistarkandidāts, Rīgas šaha skolas absolvents ar 17 gadu pieredzi šahā.

Nodarbības notiks otrdienās un ceturtdienās no pl.14.20 – 15.50. Norises laiks var nedaudz mainīties. Vienas nodarbības cena: 5 EUR.

Pirmā nodarbība bezmaksas!

Aicinām interesentus pieteikties rakstot uz epastu: sahaapmaciba@gmail.com. Kontakttālrunis informācijai: 26604832.

Vairākos zinātniskos pētījumos ir pierādīta šaha pozitīvā ietekme dažādās jomās:

Atmiņa un koncentrēšanās spējas
Šahs ir komplicēta spēle, kas prasa atcerēties vairākas gājienu virknes (šaha atklātnes), kā arī dažādus šaha principus. Pētījumos tika noskaidrots, ka regulāri spēlējot šahu, atmiņauzlabojas arī citās jomās.
Šaha spēles laikā katrā gājienā ir jāveic rūpīgas kalkulācijas, kas uzlabo koncentrēšanās spējas.

Loģiskā domāšana un analītiskā pieeja
Šaha spēlē var iemācīties dažādus stratēģijas konceptus un realizēt tos praktiskās partijās, taču bieži šos konceptus nākas pielāgot un modificēt, jo pozīcijas ir ļoti atšķirīgas, tas māca bērniem analītiski raudzīties uz katru pozīciju un attīsta loģisko domāšanu. Reizēm pozīcijas ir tik unikālas, ka klasiskie principi nedarbojas. Attīstītās iemaņas tiek pielietotas arī reālajā dzīvē.

Iztēle un radošums
Šahā ir miljoniem dažādas pozīcijas, kas iekļauj kombinācijas un taktiskos paņēmienus un audzēkņi savās partijās pielieto nodarbībās apgūtos paņēmienos no pasaules līmeņa spēlētāju partijām, taču ļoti reti izdosies atkārtot precīzi tādu pašu partiju, tādēļ nepieciešams rast radošus veidus, kā nodarbībā apgūto realizēt un tam ir nepieciešama iztēle.

Pašapziņa, motivācija un pašdisciplīna
Šaha spēles rezultātu nosaka iemaņas un pieredze, tādēļ ieguldītais darbs agrāk vai vēlāk nes augļus un bērni iemācās novērtēt cītīga darba ieguvumus, tādēļ tie kļūst motivēti censties un ir disciplinētāki arī citās jomās. Gūtie panākumi šaha nodarbībās un turnīrā ceļ bērnu pašapziņu.

Pēdējais atjaunošanas datums: 20.10.2017 14:04
atpakaļ