Sestdiena, 2024. gada 25 . maijs

Vārds diena: Anšlavs, Junora

SEB Skolu vēstnešu programmas ietvaros Rainers Borkevičš un Agnese Laugale vada finanšu pratības lekcijas saviem vienaudžiem 

23.01.2024 09:50

2023./2024.m.g. Babītes vidusskola ir iesaistījusies SEB Skolu vēstnešu programmā, kuras mērķis ir pilnveidot skolēnu zināšanas par finansēm, tādējādi paverot jauniešiem plašākas iespējas kļūt par nākotnes līderiem. 

Lai veicinātu zināšanu un pieredzes pārnesi, Babītes vidusskolas 11.klašu skolēni Rainers Bortkevičs (11.a klase) un Agnese Laugale (11.b klase) programmas ietvaros vada īslekciju ciklu par finanšu pratību saviem vienaudžiem. 

Pirmās nodarbības jau veiksmīgi aizvadītas. Ko par to saka paši SEB Skolu vēstneši? 

Rainers Bortkevičs: “Esot SEB Skolu vēstnešu programmas dalībnieks, apguvu semināru par finanšu pratību. Pēc šī semināra apguves, es brīvi varēju pastāstīt un izskaidrot saviem vienaudžiem par finanšu pratību. Ieguvu seminārā izmantoto prezentāciju un sāku pārveidot to, balstoties uz SEB bankā apgūto un tad prezentēšana varēja sākties! Pirmie klausītāji bija 11.klases audzēkņi – mani klasesbiedri. Viņi klausījās un interesējās par tēmu. Lekcijas beigās uzdeva jautājumus, tādējādi izrādot interesi par manis stāstīto. Vadot lekciju, jutos labi, brīvi, runāju bez stresa. Dažas dienas vēlāk lekciju par finanšu paratību vadīju atkārtoti, tikai citai auditorijai – 10.klasei. Šoreiz uztraukums bija lielāks, un bija sajūta, ka man sanāca sliktāk. Pats sevī to novēroju, tomēr, pateicoties šai pieredzei, es sapratu, ka arī šādas situācijas veicina stresa noturību un labu dikciju. Tāpat arī rada iespēju dažādus formulējumus izteikt citādos vārdos. SEB skolu vēstnešu programma ir fenomenāls projekts, kuru iesaku ikvienam. Uzsvars projektam ir uz izaugsmi, finansēm un publisko runu. Patiesi, izstumjot sevi no sava komforta burbuļa. Izsaku pateicību par iespēju piedalīties šajā projektā.” 

Agnese Laugale: “Man bija interesanti uzzināt vairāk par šo tēmu – finanšu pratība. Novadīju lekciju labi, pašai patika, kā arī klase bija atsaucīga – piedalījās lekcijā. Vadot lekciju mazliet uztraucos, bet kopumā viss bija super!” 

Paldies jauniešiem! Vēlam iedvesmu turpināt dalīties ar jauniegūtajām zināšanām! Informāciju sagatavoja: Krista Kristiāna Kristapsone

Pēdējais atjaunošanas datums: 23.01.2024 09:50
atpakaļ