Sestdiena, 2024. gada 25 . maijs

Vārds diena: Anšlavs, Junora

Šogad arī 10. klase iesaistās projektā “Euroscola”

16.10.2015 16:25
Babītes vidusskolas 10. klases izglītojamo 
projektam “Euroscola” 
iesniegtā darba tapšanas procesa apraksts

1-2

Septembra pirmajā nedēļā skolotāja Diāna Eglīte izstāstīja par iespēju papildināt savas zināšanas par Eiropas Parlamentu, tā darbu un aktualitātēm, kā arī par to, ka, izstrādājot projektu, varam piedalīties konkursā.
Tad nu sadalījāmies grupās un sākām darbu. Trīs komandas izvēlējās izstrādāt Eiropas Parlamenta elektronisko pastkarti, 3 komandas – būt “detektīvi”.
Darbs mums šķita ļoti interesants, ieguvām daudz jaunu zināšanu gan par EP darbu, aktualitātēm, kā arī bija interesanti diskutēt, kam pastkarti varētu sūtīt.
“Detektīvi” prezentēja likumus par Autoceļu nodevām ES, minerālu ierobežošanu, kas iegūti no konfliktu zonām, bēgļu jautājumiem.
Klasē vienojāmies, ka projekta darba atskaitē lielāku uzmanību pievērsīsim pastkartēm, jo tas ir radošāks process, tajā var iekļaut gan EP likumu izstrādes, gan aktualitāšu procesus, gan atspoguļot EP darba ikdienu.
Par pirmo pastkarti – grupas prezentācijā jaunieši uzsvēra bezdarba problēmu, par to, ka katram jaunietim visā ES ir jāstrādā, jāmācās un pašam jābūt atbildīgam par savu izvēli (tāpēc pastkartes vidū cilvēka galvas siluets ar daudzajiem elementiem), negaidot ES risinājumus. Pastkartes nosūtīsim Latvijas pašvaldību darbiniekiem, kuri atbild par darbu ar jaunatni.

1-5
Par otro pastkarti – pauž viedokli par tēmu „Viendzimuma laulības/attiecības”. Meitenes pauda gan savu attieksmi par šo jautājumu, gan bija izpētījušas, cik aktuāla problēma viendzimuma attiecības ir jauniešu vidū, ņemot vērā statistiku par pašnāvību skaitu šāda veida attiecību aizliegšanas un kritizēšanas dēļ. Eiropas Parlamentam un vairākām ar šo jautājumu saistītām organizācijām ir iespēja informēt sabiedrību par šo problēmu un rast tās risinājumu. Meitenes savā prezentācijā teica, ka nedrīkst šo problēmu ignorēt, jo tās ir elementāras cilvēktiesības, kas pienākas katram un neviens nav pelnījis sabiedrības nosodošo attieksmi un emocionālos pārdzīvojumus, kurus jāpiedzīvo LGBT cilvēkiem. Pastkartes nosūtīsim:

1-7

Par trešo pastkarti – darba grupa emocionāli stāstīja par to, kā izvēlējušies savas pastkartes tēmu un cik stundas meklējuši tai piemērotu dabas skatu Latvijā. Pastkartē ir attēlots bēgļu jautājums, kurā lielās priedes ir EP, mazie koki – ES dalībvalstis, augi – bēgļi. Kā redzams, dabā ir iespējama sabalansēta līdzpastāvēšana un pat mazākais augs var būt nozīmīgs lielajam kokam, tā arī dzīvē – viens otru papildina, un, savstarpēji mijiedarbojoties, var būt viens veselums. Pastkartes nosūtīsim LR Saeimas deputātiem.

1-6
Informācija par projekta izstrādi ne tikai ievietota Babītes vidusskolas mājas lapā, preses relīze nosūtīta Babītes novada domes preses sekretārei ar lūgumu to ievietot novada mājas lapā un „Rīgas Apriņķa Avīze” izdevuma pielikumā „Babītes Ziņas”.
Foto reportāžā mēs atspoguļojam, kā meklējām jaunāko informāciju saistībā ar mūsu tēmām, pētījām dažādas statistikas, prezentācijas un rakstus, cītīgi lasījām Eiropas Parlamenta, Eiropas Savienības un vairāku organizāciju mājas lapas, papildus tam aptaujājām draugus un paziņas, lai uzzinātu viņu viedokli par šīm tēmām.

10. klases izglītojamo komandas

1-4

1-3

Pēdējais atjaunošanas datums: 16.10.2015 16:33
atpakaļ