Svētdiena, 2024. gada 14 . jūlijs

Vārds diena: Anvars, Oskars, Ritvars

Sprediķis Piņķu baznīcā izskan Madaras Luīzes Štramdieres izpildījumā

27.11.2017 14:03
Pedagoga Meritas Meieres literatūras stundās 9.ma klases izglītojamie lasīja  A. Čaka poēmā ”Mūžības skartie ” iekļauto ”Sprediķi Piņķu baznīcā”,  kas stāsta par pulkveža Vācieša uzrunu strēlniekiem pirms došanās kaujā 1916.gada 19.jūlijā. Lai arī vēsturnieki apšauba šo faktu, bija svarīgi pabūt vietā, kas iedvesmojusi dzejnieku  uzrakstīt leģendāro darbu.
Ekskursijā izglītojamos un pedagogu M. Meieri pavadīja bijusī skolotāja un skolas muzeja vadītāja Aina Kvēpa un baznīcas pērminderis Jānis Amols un pastāstīja gan par nozīmīgiem vēstures notikumiem mūsu novadā, gan baznīcas vēsturi un šodienu, un par to viņiem liels paldies.
A. Čaka ”Sprediķis” ekskursijas laikā skanēja 2 reizes – gan skolotājas A. Kvēpas, gan 9.ma klases izglītojamās Madaras Luīzes Štramdieres izpildījumā. Madara iedvesmu mācīties to no galvas guvusi, klausoties, kā to runā aktieris E. Pāvuls.
Piedāvājam noskatīties video ar Madaras Luīzes Štramdieres izpildījumu.

https://youtu.be/bPcyIAmiVIA

Pēdējais atjaunošanas datums: 27.11.2017 14:30
atpakaļ