Trešdiena, 2024. gada 17 . jūlijs

Vārds diena: Aleksejs, Aleksis

Taipejas misijas vizīte Babītes vidusskolā

03.03.2023 12:25

Š. g. 1. martā Babītes vidusskolu apmeklēja Taipejas misijas Latvijā delegācija, vēstnieka Andrew H.C. Lee kunga, sekretāra Yuri Li un padomnieces Jevgeņijas Neijas sastāvā. Cienījamos viesus uzņēma Babītes vidusskolas direktore I. Rozenberga, Eko skolas vadītāja, uzņēmējdarbības un sociālo zinību pedagoģe D. Eglīte, izglītības iestādes projektu vadītāja L. Šenfelde-Inana un angļu valodas pedagoģe M. Oškalne.

Delegācija tika sagaidīta ar muzikālu sveicienu, kuru bija sarūpējuši interešu izglītības kolektīvi TDK “Bize” L. Plostnieces vadībā un pedagoģes S. Sestules vadītais meiteņu vokālais ansamblis. Vizītes turpinājumā direktore sniedza informāciju par izglītības iestādes vēsturi, mācību programmu kārtību un mācību vidi, ko pavadīja ekskursija pa izglītības iestādes telpām, klasēm un laboratorijām.

Vēstnieks izteica atzinību par izglītības iestādes telpu aprīkojumu un infrastruktūru,  progresīvo mācību programmu plānošanu, interešu izglītības iespējām, kā arī sakopto un tīro mācību vidi. Augstu tika novērtēta Babītes vidusskolas sadarbība ar universitātēm, kā arī Eko skolas iniciatīva, vēršot izglītojamo uzmanību uz ilgtspējīgu attīstību, jēgpilnu resursu izmantošanu un atkritumu šķirošanu.

Vizītes laikā plaši tika apspriestas sadarbības iespējas nākotnē, kuras būtu iespējams realizēt  izglītojamo apmaiņas veidā, piedāvājot iespēju iepazīt Taivānas kultūru, valodu un tradīcijas. Interešu izglītības kolektīviem tiks rasta iespēja piedalīties dziesmu un deju festivālos Taivānā, kā arī veidot sadraudzību ar Taivānas kultūras kolektīviem. Babītes vidusskolas bibliotēka tiks papildināta ar ikmēneša izdevumiem angļu valodā par Taivānas ekonomiku, kultūru un aktualitātēm, piedāvājot izglītojamajiem bagātināt savas zināšanas par procesiem pasaulē.

Pārstāvniecība Latvijā atbalstīs Babītes vidusskolu apmaiņas platformas izveidē ar Taivānas vidusskolām un pamatskolām, lai veicinātu abu valstu jauno paaudžu savstarpēju pieredžu apmaiņu un draudzību.

Pēdējais atjaunošanas datums: 03.03.2023 12:25
atpakaļ