Trešdiena, 2024. gada 17 . jūlijs

Vārds diena: Aleksejs, Aleksis

Uzzinām par ekspedīciju Rīga – Magadana

03.11.2017 11:02

66 dienās nobraukt 20 000 km ar motociklu pa bezceļiem ir liels izaicinājums un uzdrīkstēšanās. Tieši šādu ekspedīciju bija iecerējis un dzīvē īstenoja motobraucējs Sandijs Hāns, kopā ar saviem biedriem no Adventure Team Latvia dodoties piedzīvojumu braucienā no Rīgas uz Magadanu.
Par šo ekspedīciju Sandijs sapņoja jau kopš 2012. gada un pēc rūpīgas un ilgas gatavošanās tā īstenojās dzīvē.
Pastāstīt par piedzīvoto ekspedīcijā Sandijs Hāns ieradās uz Žurnālistikas pulciņa organizēto pasākumu Babītes vidusskolas bibliotēkā.
Sandija mocis, kas izbraukājis daudzas valstis, piestāja bibliotēkā, lai izglītojamie varētu redzēt vienu no svarīgākajiem ekspedīcijas elementiem.
Klausoties Sandija stāstījumā un aplūkojot krāšņās ar dronu uzņemtās dabas ainavas izglītojamie vēlējās uzzināt daudzus praktiskus jautājumus par ekspedīcijas norisi, vai braucienā gadījās kāda ķibele, vai nekad nepietrūka benzīns, kādi bija lielākie izaicinājumi utml.
Ekspedīcijas dalībniekiem bija jāšķērso simtiem upju, tiltu un purvu, jāmēro tūkstošiem kilometru pa šaurām kalnu takām un izaicinošiem ceļiem – garākais un iespaidīgākais no tiem ir t.s. Kaulu ceļš, jeb Amūra maģistrāle, kas kalpo par piemiņas vietu vairākiem tūkstošiem cilvēku, kuri gājuši bojā ceļa būvniecības laikā un ir aprakti zem tā. Ekspedīcijas laikā, pārvarot dažādus izaicinājumus, motosportisti apmeklēja pilsētas un unikālus dabas objektus – tuksnešaino un kalnaino Ustjurtas rezervātu, gandrīz izžuvušo Arāla jūru, Altaja kalnu grēdas, Gobi tuksnesi, kas ir pasaulē piektais lielākais tuksnesis u.c.
Ekspedīcija bija ne tikai fiziski smags izaicinājums, bet arī psiholoģiski liels pārdzīvojums, kad konkrētos ceļa posmos bija jāuzmanās no iespējamiem dzīvnieku uzbrukumiem. Vienā no posmiem komandu sāka vajāt vilku bars, bet tikai pateicoties labvēlīgiem laika apstākļiem un veiksmīgi izbraucamiem ceļiem izdevās no šī bara atrauties.
Adventure Team Latvia komanda jau ir īstenojusi vairākas nozīmīgas moto ekspedīcijas, tai skaitā pa Balkānu valstīm, Turcijas dienvidu daļu, Ukrainu un Karpatu kalniem un Kolas pussalu Krievijā, u.c. Vairāk par Adventure Team Latvija var uzzināt sociālajā tīklā facebook: https://www.facebook.com/AdventureTeamLatvia/ .

 

Pēdējais atjaunošanas datums: 03.11.2017 11:03
atpakaļ