Otrdiena, 2022. gada 29 . novembris

Vārds diena: Ignats, Virgīnija

  • -A
  • A
  • +A

Aicinām piedalīties Latvijas Nacionālās bibliotēkas lasīšanas veicināšanas programmā “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2017”

14.09.2017 16:26

Līdz janvāra beigām dalībniekiem jāizlasa sešas izvēlētās vecuma grupas grāmatas un jāaizpilda elektroniskā grāmatu novērtēšanas anketa.

Programmā iekļautās grāmatas var saņemt Babītes vidusskolas bibliotēkā. Lūgums katru izvēlēto grāmatu lasīt ne vairāk kā divas nedēļas.

No 2001. gada Latvijā veiksmīgi darbojas lasīšanas veicināšanas programma “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija”. Tā ir Latvijas Republikas Kultūras ministrijas un Latvijas Nacionālās bibliotēkas finansēta Bērnu literatūras centra iniciatīva, ko raksturo visplašākais aptvērums. Programma tiek īstenota ikvienā Latvijas novadā un, kopš 2007. gada, tā ir pieejama arī ārpus Latvijas robežām. Katrai vecuma grupai ieteiktās grāmatas lasa un vērtē bērni, jaunieši, no 2012. gada – arī pieaugušie. Tādējādi, rādot priekšzīmi bērniem, par žūrijas ekspertiem ir kļuvuši daudzi vecāki, vecvecāki un skolotāji.

Kopš pirmsākumiem, kad programmā piedalījās ap 100 dalībnieku, tā ir piesaistījusi lasītāju tūkstošus. 2016. gadā tie bija jau 20 000 lasītāji no 712 Latvijas bibliotēkām un skolām, kā arī 54 nedēļas nogales skolām 22 pasaules valstīs.

Programmas mērķis ir veicināt lasītprasmi un interesi par grāmatām, vienot lasītājus un rosināt diskusijas par grāmatām, sekmēt augstvērtīgas literatūras izplatību.

Vairāk par programmu var uzzināt šeit: https://www.lnb.lv/lv/aktuali/lasisanas-veicinasanas-programma-bernu-jauniesu-un-vecaku-zurija .

Pēdējais atjaunošanas datums: 14.09.2017 17:29
atpakaļ