Piektdiena, 2024. gada 21 . jūnijs

Vārds diena: Egita, Emīls, Monvīds

Aktualitātes

Pirmo gadu Babītes vidusskolā darbojas dekorēšanas pulciņš. Pulciņa vadītāja Linda Apkalna lepojos par katra skolēna ieguldījumu. Skolēni, neskatoties uz to, ka ir aizņemti dažādās ārpusstundu aktivitātēs, palīdz Babītes vidusskolai tapt krāšņākai.

Mēneša sākumā –  7. decembrī TDK “Bize” dejotāji kopā ar Laumiņām un Mežaveci izdejoja Meža taku, lai atrastu brīnumu. Meža taka bija pārsteigumiem pilna, jo aiz katra pagrieziena atklājās kāds brīnumains pārsteigums.

Apkārt viss balts, uzsnidzis sniegs … Atmiņās vēl kavējamies krāsainajā rudenī. Babītes vidusskolā apskatāma Zīda un stikla apgleznošanas pulciņa dalībnieku izstāde “Rudens matos”. Paldies pedagoģei Ingai Vectirānei!

Deju grupas STEP izlases grupa 8. decembrī viesojās apbalvošanas ceremonijā “Mārupes sporta laureāts bērniem un jauniešiem 2023”.

Paldies dejotājām: Helēnai Jānītei, Danielai Lavrenkovai, Emīlijai Robertai Eglītei, Sintijai Skujai, Annai Marikai Jansonei.

Babītes vidusskolas otrā stāva vestibilā decembrī ir apskatāma izstāde “ZIEMAS PASAKA”.

Ziemassvētki ir brīnumu laiks, un arī keramikas studijas “Lietišķā keramika” un pulciņa “Pasākumu noformēšana” bērni radīja brīnumu: uzbūra baltu egļu mežu, piesnigušu ciematiņu, caur kuru vijas zvaigznēm piebiruši celiņi. Šeit var sastapt mīlīgus zvēriņus un zem lielām cepurēm paslēpušo rūķus. Izbaudiet šo noskaņu no sirds! Jaukus un mierpilnus svētkus visiem!

Pedagogi: Solvita Eglīte (keramikas studija “Lietišķā keramika”) un Linda Apkalna (pulciņš “Pasākumu noformēšana”).

Foto no S.Eglītes personīgā arhīva.

Īsi pirms rudens brīvlaika, gaidot Helovīnu jeb Visu svēto nakti, LEGO pulciņa dalībnieki konstruēja šīs nakts varoņus – spokus, skeletus, melnus kaķus, ķirbjus, sikspārņus un zirnekļus.

Senatnē tika uzskatīts, ka, beidzoties gaišajam gadalaikam un tuvojoties ziemai, robeža starp īsto un mistisko pasauli kļūst īpaši plāna un Visu svēto dienas priekšvakarā pār zemi valdot viss mistiskais. Arī Latvijā miglas un ēnu pārņemtie rudens vakari līdz pat šim brīdim zināmi kā veļu laiks.

Š.g. 17. oktobrī, Babītes vidusskolas zēnu koris “Trellis” tika uzaicināts piedalīties koncertā “Gaismas atgriešanās”, kas notika Jelgavas Kultūras centrā . Zēnu korim bija iespēja būt uz vienas skatuves ar J. Mediņa mūzikas skolas zēnu kori, komponistu U.Marhileviču un viņa mūziķu grupu, ar A. Krauzi, A. Ērgli un G. Grasbergu.

Paldies par šo iespēju! 🙏

Š. g. 3. jūnijā Babītes vidusskolas TDK “Bize” piedalījās starptautiskā deju konkursā “Spring Fiesta 2023” Kauņā, Lietuvā. Konkursā dejotāji izpildīja dejas “Eža bungas” un “Miku, Miku kaimiņ Miku” par abām dejām iegūstot augsto 1. vietu folk dance kategorijā.
Paldies pedagoģei Lindai Plostniecei par dejotāju sagatavošanu, kā arī dejotājiem un viņu vecākiem par piedalīšanos. 

Ir izskanējis ilgi gaidītais XI Latvijas zēnu kora salidojums ”Puikas! Dziedāsim!”, Pils parka estrādē Cēsīs 26.05.2023. . Paldies Babītes vidusskolas zēnu kora ”Trellis” puikām par izturību un sirsnīgu dziedāšanu!

Īpašs paldies kora vadītājai S. Sestulei par uzcītību, gara spēku un puišu skanīgajām balsīm.

Koncerta ieraksta translācija skatāma RETV kanālā sestdien 3. jūnijā no plkst 22:00 līdz 23:45

Babītes vidusskolas mūsdienu deju grupa STEP ieguva 1. vietu “Youth” kategorijā deju konkursā “Crystal Cup” ar duetu “Māsas” (dejo Daniela Lavrenkova un Helēna Jānīte). Pedagoģe un horeogrāfe Rūta Pintele.  LEPOJAMIES!

Pasākuma “Spēlēju un dancoju” ietvaros Babītes vidusskolā š. g. 31. martā notika aktivitātes, kurās piedalījās 200 dejotāji no visas Latvijas. Pasākumu veidoja 3 daļas: 1.daļa – sporta spēles (Tautas bumbas turnīrs) starp kolektīvu komandām. 2.daļa – radošās aktivitātes – keramikas, vizuālās mākslas, dizaina un tehnoloģiju, kokapstrādes, sadziedāšanās un orientēšanās darbnīcas. 3.daļa – deju kolektīvu publiskā uzstāšanās katram kolektīvam sagatavojot divas latviešu skatuviskās/ etnogrāfiskās tautas dejas pēc brīvas izvēles, kas visspilgtāk atklāj kolektīva pārstāvētā vēsturiskā novada dejas, muzikālo un tautas tērpa valkāšanas kultūras savdabību. Jaunieši no sirds izbaudīja kopā būšanas prieku, piedaloties gan radošajās darbnīcās, gan arī kopā uzstājoties uz skatuves. Keramikas studija ”Vinda” un ”Lietišķā keramika”, gatavojoties Ziemassvētku brīnumam, izstādīja otrā stāva vestibilā izveidotos darbus. Izstādē bija apskatāmas 9. klašu gaismu ainavu instalācijas, savukārt 8. klases veidoja izstrādājumus ar koka virpu. 

Arī Lego pulciņā notiek Ziemassvētku gaidīšanas laika rosība. Tiek būvēti mājokļi svētku noskaņās, Adventes vainagi un eglītes, sniegavīri un rūķi, kamīns omulībai, pētītas svētku krāsas un formas.

Pedagogs : Kristīne Katinska, foto no K.Katinskas personīgā arhīva

Priecīgus un ģimeniskus svētkus!

Pēdējais atjaunošanas datums: 17.01.2024 13:59
atpakaļ