Ceturdiena, 2021. gada 02 . decembris

Vārds diena: Meta, Sniedze

  • -A
  • A
  • +A

Pašpārvalde

Skolēnu Pašpārvaldes sastāvs

Prezidents – Emīls Erciņš
Prezidenta vietnieki (labās rokas) – Melānija Krista Lubiņa, Diāna Sauša.
Protokolētājs – Daniela Lavrenkova

Ministrijas un ministri:

  • Finanšu ministrija – Dāvids Jānis Jonāns, Evelīna Kalniņa
  • Radio ministrija – Elizabete Marta Kaļķe
  • Aktīvās atpūtas ministrija –Raimonds Andris Augulis
  • Skaņotāju ministrija – Gustavs Bergmanis
  • Sabiedrisko attiecību ministrija – Elīza Bērziņa
  • Mākslinieku ministrija – Megija Erdmane – Hermane

Galvenais palīgstrādnieks – Raimonds Andris Augulis

Skolēnu Pašpārvalde palīdz padarīt skolas dzīvi interesantāku, neaizmirstamāku un krāsaināku. Viens no šī gada skaistākajiem pašpārvaldes organizētajiem pasākumiem bija Skolotāju diena.


Skolēnu Pašpārvaldē var iesaistīties jebkurš 7. – 12. klases skolēns, pēc brīvas izvēles.

Sēdes notiek katru pirmdienu 15:00 – 16:00 klubiņā “Iela” vai attālināti Microsoft Teams platformā.

______________

AKTUALITĀTES

“BVSK ZVAIGZNE” apbalvošanas ceremonija

Piektdien, 23.aprīlī, Babītes vidusskolā norisinājās pasākuma “BVSK zvaigzne” apbalvošanas ceremonija. 

Šajā dienā 6. un 7. stundas laikā YouTube tiešraidē visi kopā varēja vērot, kā tiek apbalvoti mūsu skolas skolēni un skolotāji.

Šāds pasākums mūsu skolā notiek pirmo reizi. Pavisam apbalvošana notika 10 nominācijās. Uzvarētājiem tika pasniegtas vērtīgas balvas no pasākuma sponsoriem – Lāči, Mežrozītes, Maxima un mācību uzņēmuma Krūze un jūra.

Apsveicam laureātus!

Lielākais sporta fanāts – Oskars Osis

Mr./Mrs. Wikipedia – Alekss Pugejs

Stilīgākais skolas darbinieks – Ints Eidiņš

Mūsu Laipnumiņš – Ance Savicka

Dusošā princese – Melānija Lubiņa

Skolas darbinieks – Antistress – Ilze Ašmane

Skolas jokdaris – Raimonds Augulis

Mr./Mrs. Izdarīšu vēlāk – Kristofers Jeromāns

Jautrākais skolas darbinieks – Agnese Caica

Aktīvākā klase – 11.b

___________

1. aprīlis – Pidžamu diena

1.aprīlī Skolēnu pašpārvalde organizē “Pidžamu dienu”. Tās ietvaros skolēni un skolotāji tiek aicināti ģērbties pidžammā un mācību stundās piedalīties no gultas. 

Paldies visiem, kas iesūtīja savas klases fotogrāfijas!

___________

Sieviešu diena

8.martā Babītes vidusskolas Skolēnu pašpārvalde sveic visas skolas darbinieces Sieviešu dienā!

Ņemot vērā, ka šajā laikā nav iespējams apsveikt klātienē, Skolēnu pašāprvalde ir izgatavojuši apsveikumu kartiņas katrai Babītes vidusskolas darbiniecei, lai arī šajā grūtajā pandēmijas laikā sieviešu dienu padarītu vēl siltāku un jaukāku. 

Tematiskā nedēļa

No 22. līdz 26. februārim Babītes vidusskolas Skolēnu pašpārvalde rīkoja tematisko nedēļu. Katru dienu skolēni un skolotāji tika aicināti pieslēgties tiešsaistes stundām atbilstoši katras dienas tematikai. Pirmdiena bija glaunā diena, otrdiena – ūdens glāzes diena, trešdiena – briļļu, ceturtdiena – cepuru un piektdiena – mīksto mantiņu diena. Paldies visiem, kas iesaistījās un  iesūtīja klašu fotogrāfijas!

Tiešsaistes debates veltītas Valentīndienai

Tradicionāli Babītes vidusskolas Skolēnu Pašpārvalde rīko kādu Valentīndienas pasākumu vecākajām klasēm. Šogad tās bija tiešsaistes debates par mīlestības tēmu. Un tā kā mūsu skolā februāris ir svešvalodu mēnesis, debates notika angļu valodā.

Pašpārvaldes pārstāvji Anna Rumba, Emīls Erciņš, Raimonds Andris Augulis un viņu pedagogs Diāna Pekša saka paldies visām 9. -11. klašu komandām par atbildīgu gatavošanos un aktīvu piedalīšanos debatēs.

Apsveicam uzvarētājus!
1. vieta – 9.ma klase (Agnese Ose, Sabīne Pabērza, Helēna Jānīte)
2. vieta – 10.b klase (Madara Krieva, Vanesa Krasta, Vladislavs Serenoks) un 11.c klase (Aurēlija Morica, Kārlis Zariņš, Ričards Tomiņš)
3. vieta – 11. b klase (Valters Pēteris Bāns, Alekss Pugejs, Dāvis Filipjonoks).

Kā arī par uzvarētāju Valentīndienas kahootā kļuva
Mona Zariņa (9.a klase).

Paldies visiem, kuri piedalījās debašu turnīru tradīcijas dibināšanā!

_______________

Silto džemperu diena

“Silto džemperu diena” ir ikgadēja akcija, kuras mērķis ir izglītot sabiedrību par klimata pārmaiņām un veicināt videi un klimatam draudzīgākus paradumus.

9. februārī, “silto džemperu dienā”, Babītes vidusskolas Ekopadome un Skolēnu pašpārvalde aicināja izglītojamos, pedagogus un citus Babītes vidusskolas darbiniekus savās dzīvojamajās  telpās kaut  nedaudz samazināt gaisa temperatūru un uzvilkt siltāku džemperi, tādējādi simboliskā veidā apliecināt atbalstu iniciatīvai.

________________

“Silto džemperu diena” ir ikgadēja akcija, kuras mērķis ir izglītot sabiedrību par klimata pārmaiņām un veicināt videi un klimatam draudzīgākus paradumus.

Kampaņa aizsākās 2005. gadā, kad Flandrijas reģiona Ekoskolas, Kioto protokola iedvesmotas, rīkoja pirmo Silto džemperu dienu. Tās sākotnējā ideja bija atgādināt par klimata pārmaiņu mazināšanas mērķi, aicinot veikt vienkāršas ikdienas darbības, piemēram, samazināt apkures jaudu un uzvilkt siltāku džemperi, biežāk braukt ar velosipēdu, ēst vietējo pārtiku, izslēgt elektroierīces, kad tās nelietojam, un citas līdzīgas iniciatīvas. Šajā dienā izdevās Flandrijas teritorijā uzskatāmi samazināt radītos ogļskābās gāzes izmešus, kā arī veicināt skolēnu, uzņēmēju un varas iestāžu pārstāvju informētību par klimata pārmaiņu problemātiku.

Silto džemperu dienā šogad aicinām savās dzīvojamajās  telpās kaut  nedaudz samazināt gaisa temperatūru un uzvilkt siltāku džemperi, tādējādi arī simboliskā veidā apliecinot atbalstu iniciatīvai.

Lai kopīgi sniegtu lielāku ieguldījumu siltumnīcas gāzu emisiju samazināšanā un klimata pārmaiņu novēršanā, Babītes vidusskolas Ekopadome un Skolēnu pašpārvalde aicina akcijā aktīvi iesaistīties un īstenot vienojošo aktivitāti – gaisa temperatūras samazināšanu telpās –arī citas vietējās organizācijas un uzņēmumus.

Ikvienu skolēnu, skolotāju, novada iedzīvotāju un organizāciju vai uzņēmumu darbiniekus aicinām iesaistīties akcijā, samazināt gaisa temperatūru, uzvilkt džemperi,  uztaisīt bildi un iesūtīt to e pastā (pasparvalde@bvsk.lv). 

_________________

Babītes vidusskolas skolēnu pašpārvaldes jaunieši viesojas Babītes novada pašvaldības administrācijas telpās

5. oktobrī Babītes novada pašvaldības administrācijas telpās kopā sanāca jaunieši no Babītes vidusskolas skolēnu pašpārvaldes, pārstāvji no biedrības “Pierīgas Partnerība”, Mārupes novada Izglītības dienesta un Babītes novada pašvaldības, lai kopīgās diskusijās rastu atbildes uz jautājumiem, kas saistīti ar jauniešu dzīves telpas kvalitātes uzlabošanu, labjūtību novadā, kā arī nepieciešamo atbalstu no iesaistīto institūciju puses.

Diskusijas laikā kā vienu no sasāpējušākajām problēmām jaunieši minēja jauniešu mājas jeb koprades telpas neesamību. Viņi vēlētos iegūt sev vietu, kur aktīvi darboties, organizējot dažādus pasākumus un tikšanās – telpu, kur patverties no aukstuma mirkļos, kad mācības skolā ir beigušās, bet līdz autobusa atiešanai vai nodarbību sākumam mūzikas skolā vēl jāgaida. 

Tāpat jaunieši izteica vēlmi tikt iesaistītiem procesos, kas saistīti ar pasākumu organizēšanu, tādējādi iegūstot jaunas zināšanas, prasmes un iemaņas, kā arī lūdza pašvaldības palīdzību sadraudzības veidošanā ar pārējām novada izglītības iestādēm, piemēram, Exupery International School, International School of Latvia un King’s College The British School of Latvia. 

Tika aktualizēts jautājums arī par sabiedriskā transporta kustības organizāciju novadā, liekot domāt gan par tā regularitāti, gan maršrutu pārplānošanu. Jaunieši modelēja sabiedriskā transporta kustības organizācijas problēmsituācijas, kas varētu rasties arī pēc Mārupes un Babītes novadu apvienošanas, norādot uz savienojuma starp Piņķiem un Mārupes centru neesamību, līdz ar to – arī apgrūtinātu sadarbības veidošanu ar Mārupes novada jauniešiem un Izglītības dienestu. 

Babītes novada pašvaldības pārstāvji solīja meklēt risinājumus jauniešu minētajām problēmām, tiesa, nenorādot konkrētus termiņus, jo daļa problēmu risināmas ilgtermiņā un sadarbībā ar kaimiņu pašvaldībām un valsts institūcijām. 

No domes priekšsēdētāja jaunieši uzzināja par nu jau aizsāktajiem procesiem Babītes vidusskolas stadiona būvniecībā – jau pavisam drīz tiks veikti vērienīgi darbi, lai izbūvētu 300 m garu skrejceļu, multifunkcionālu laukumu komandu sporta spēlēm, sektoru lodes grūšanai un tāllēkšanai, kā arī labiekārtotu vietu universāliem vingrošanas rīkiem. Savukārt, lai saglabātu jauniešiem tik svarīgo iespēju skeitot, ko šobrīd daļēji nodrošināja aiz Babītes vidusskolas izvietotās rampas, teritorijā pie Piņķu ūdenskrātuves plānots attīstīt aktīvās atpūtas zonu. Ideju konkurss aktīvās zonas labiekārtošanai tiks izsludināts jau novembrī. 

Šāda veida tikšanos, kur vienkopus piedalījās gan skolēnu pašpārvalde, gan Babītes un Mārupes novada pašvaldību pārstāvji, gan “Pierīgas Partnerība” pārstāve, tika organizēta pirmo reizi. Jauniešu vēlme izteikties un tikt uzklausītiem, kā arī uzkavēties pašvaldības telpās ilgāk, liecināja par veiksmīgi ieliktu pamatakmeni sadarbības turpināšanai. 

_____________________

Par Skolēnu pašpārvaldes priekšsēdētāju ievēl Emīlu Erciņu, viņa vietniece – Melānija Krista Lubiņa

28.septembrī Babītes vidusskolas Skolēnu pašpārvaldes kārtējā sēdē norisinājās Ārkārtas vēlēšanas. Izglītojamajiem bija jāievēl jaunais pašpārvaldes priekšsēdētājs.

Pēc viena gada aktīvas darbības Skolēnu pašpārvaldes priekšsēdētāja Emīlija Dvoranovska atkāpās no amata, uz to izvirzot Melāniju Kristu Lubiņu. Melānija Krista Lubiņa izturēja kandidatūru un kopā ar Emīlu Erciņu, kurš izvirzīja sevi uz priekšsēdētāja amatu, izklāstīja pašpārvaldes biedriem mērķus un vīziju par pašpārvaldes darbību.

Noritēja aizklātais balsojums, kur katram pašpārvaldes biedram tika izniegts biļetens, uz kura bija jānorāda tā kandidāta vārds, par kuru biedrs atdod savu balsi.  No 24 iesniegtajiem biļeteniem visi tika atzīti par derīgiem un ar 14 balsīm par Babītes vidusskolas Skolēnu pašpārvaldes priekšsēdētāju kļuva Emīls Erciņš, kurš pildīs savus amata pienākumus līdz 2020./2021. mācību gada beigām. Par savu vietnieku Emīls izvirzīja Melāniju Kristu Lubiņu, kura izturēja savu kandidatūru un pašpārvaldes biedri šo lēmumu apstiprināja.

Jaunievēlētie pašpārvaldes vadītāji ir uzsākuši darbu pie amatu un pienākumu sadales, kā arī veido plānu pašpārvaldes darbībai uz atlikušo mācību gadu.

Apsveicam!

Pēdējais atjaunošanas datums: 06.05.2021 19:06
atpakaļ